• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przypisanie płatności do konta

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
157 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2017 w Java przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
Zrobiłem prostą aplikacje łączącą konto sql gdzie mam username, email, password i płatność przez paypal. Po zalogowaniu mamy przycisk który przekierowuje do płatności i teraz po pomyślnym przebiegu płatności chciałbym przypisać tą płatność do konta. Mam pomysł aby po zapłaceniu jakaś zmienna zmieniała się z 0 na 1 i przypisywała się do konta ta jak w momencie rejestracji czyli tworzę w bazie sql dodatkowe miejsce "zapłata" które w momencie tworzenia konta ma wartość 0 a gdy zapłacimy ma wartość 1. Ale czy to jest bezpieczne? Czy lepiej zrobić to jakoś zewnętrznie jakimiś gotowymi skryptami czy czymś podobnym?

Drugie pytanie - jeżeli chciałbym aby to był np. abonament to jeżeli zrobił bym tak jak powyżej czyli zmienna zmienia się na 1 po zapłaceniu to potem używając TimerTask np. po 10 dniach zmieniała by się z powrotem na 0. Czy to będzie działać? Nie ogarniam jeszcze do końca wszystkich możliwości TimerTaska i czy to będzie działać jak aplikacja będzie wyłączona przez te 10 dni.

Jeżeli takie płatności robi się zewnętrznie to jak i czego się uczyć, na co zwrócić uwagę?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 30 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
1. Nie lepiej zrobić nową tabelę, którą powiążesz odpowiednio poprzez id danego usera? Coś w stylu:
id_platnosci / id_usera / wartosc_platnosci

2. Tutaj można spokojnie użyć Crona, który odpalałby się każdego dnia o 0 i sprawdzał dla każdego rekordu w bazie z abonentami, ile czasu minęło od daty rozpoczęcia abonamentu (zakładam, że taką byś sobie zapisywał podczas zakupu abonamentu). Jeśli data by minęła to wtedy taki rekord z bazy usuwasz i po problemie.
komentarz 31 sierpnia 2017 przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
A pytanie dotyczące strony Firebase. Czy to dobry pomysł przez nią tworzyć panel logowania. Znaczy tam umieścić bazę danych? Bo trafiłem na ciekawy poradnik z tworzenia panelu logowania z użyciem tej strony. Bo aktualnie mam na databases.000webhost.com i pytanie czy przejść na firebase od googla? Miałeś albo ktoś miał z tym styczność?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 497 wizyt
pytanie zadane 14 października 2021 w Java przez Tajniakkk Użytkownik (600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 306 wizyt
pytanie zadane 13 października 2021 w Java przez Tajniakkk Użytkownik (600 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 2,380 wizyt
pytanie zadane 6 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...