• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wybór rozszerzenia

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
531 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez John_Smith Nowicjusz (120 p.)
przywrócone 4 września 2017 przez Arkadiusz Waluk

Witam, mam dylemat co wybrać na trzecie rozszerzenie (na pierwsze i drugie wybrałem angielski i informatykę, matematyki rozszerzonej będę musiał uczyć się samemu bo jest potrzebna na każdym takim kierunku na studiach z tego co mi wiadomo). Mam do wyboru biologię, chemię, geografię i j. polski. Głównie zastanawiałem się między geografią (bo na nią trzeba najmniej czasu wolnego poświęcić - tak mi się wydaję nie wiem jak jest niestety) i chemią (bo może być punktowana na niektórych studiach o kierunku informatycznym i ogólnie na dużej ilości innych kierunków, ale wydaje mi się, że mało prawdopodobne jest to, iż będę ją zdawał na maturze + pewnie przedmiot tego typu pochłonie więcej czasu). Dlatego zwracam się do was o doradztwo co wybrać (chcę iść na studia o kierunku informatycznym i z zawodu prawdopodobnie zostać programistą). Przy okazji zastanawiałem się czy fizyki rozszerzonej też bym nie musiał się uczyć na tego typu kierunki tak samo jak matmy. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi smiley

komentarz zamknięcia: Już nieaktualne, proszę o usunięcie.
komentarz 4 września 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie ma możliwości usuwania tematów, do których padły odpowiedzi innych użytkowników. Inni użytkownicy mający podobny problem mogą za jakiś czas trafić na ten temat i uzyskać odpowiedź bez pytania, tak działają fora.

Tym bardziej zakazane i wysoce niestosowne jest samodzielne usuwanie treści pytań i wypowiedzi, jak to zrobiłeś. Nie tolerujemy tego, proszę tak więcej nie robić.

2 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Tylko polski. Po studiach polonistycznych bez problemu dostaniesz pracę jako programista. Mogę potwierdzić.
1
komentarz 30 sierpnia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

hahahah żywiutki przykład!  laugh

1
komentarz 30 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Magister z historii tak samo. Mam kumpla. Też front-end. Comandeer na froncie lubią humanistów? laugh

komentarz 30 sierpnia 2017 przez John_Smith Nowicjusz (120 p.)
edycja 4 września 2017 przez Arkadiusz Waluk
W sumie mam zamiar studiować na kierunku informatycznym, więc dlaczego akurat j. polski?
1
komentarz 30 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
To tylko takie śmieszki.

Wybierz matematykę, informatykę i angielski. Skup się na nich i zdaj wszystkie jak najlepiej. Chyba że w innych przedmiotach czujesz się lepiej. Ale zestaw je z systemem punktowania na uczelni, na którą chcesz się dostać.
komentarz 30 sierpnia 2017 przez John_Smith Nowicjusz (120 p.)
edycja 4 września 2017 przez Arkadiusz Waluk

Chętnie bym wybrał matmę ale nie mogę ze względu na "demokrację" (Poprostu inni nie chcieli, nie było wystarczająco chętnych) i takie przedmioty jakie podałem w pytaniu mam tylko do wyboru frown

komentarz 30 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Za moich czasów (;)) bardziej liczył się wynik matury z konkretnego przedmiotu niż to, jakie przedmioty mieliśmy rozszerzone. Więc jeśli jesteś w stanie się sam przygotować do matury, poza szkołą, to w gruncie rzeczy jeden kij, co wybierzesz.
1
komentarz 30 sierpnia 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Jak to nie było wystarczających chętnych ? To już uczeń nie może wybrać tego czego chce ? U mnie na niektóre rozszerzenia szło nieraz po 1-2 osoby i nauczyciel nie miał problemu z ich przygotowaniem więc dziwna sytuacja. Poza tym samemu z dobrymi pomocami naukowymi też się da dobrze przygotować :)
1
komentarz 30 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Jaką demokrację? Piszecie grupowo arkusze?
komentarz 30 sierpnia 2017 przez John_Smith Nowicjusz (120 p.)
edycja 4 września 2017 przez Arkadiusz Waluk
@Commander No w sumie tak, ale dlatego pytam bo chcę się dowiedzieć, który przedmiot zje mi najmniej czasu i/lub będzie bardziej przydatny.

Chodzi o przedmioty rozszerzane na zajęciach od 2 do 3 klasy, a nie o samą maturę bo ją można zdawać z tego co się chce na poziomie rozszerzonym - mature napewno z matmy rozszerzonej będę zdawał, bo ją wszędzie punktują.
komentarz 30 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Takie głosowania to się nadają do kuratorium.
komentarz 30 sierpnia 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Osobiście bym sobie darował te przedmioty, które podałeś chyba, że lubisz / bardzo chcesz. Skupiłbym się raczej na tej matmie, informatyce i angielskim bo to w zupełności wystarczy na studia na tym kierunku a i czasu będziesz miał więcej na przygotowanie się do nich aby zdać na wysokim poziomie :)

No chyba, że musisz wziąć to 3 rozszerzenie co tez jest dziwne wg mnie
komentarz 30 sierpnia 2017 przez John_Smith Nowicjusz (120 p.)
edycja 4 września 2017 przez Arkadiusz Waluk

Niestety muszę wziąć jakieś trzecie frown ale nie muszę go zdawać na maturze.

A co do studiów, tak przy okazji to najlepiej jakbym zdawał tylko matmę infę i angielski? - mam na myśli czy fizyka też będzie mi potrzebna?

komentarz 30 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Najprawdopodobniej tylko na pierwszym roku.
komentarz 30 sierpnia 2017 przez John_Smith Nowicjusz (120 p.)
edycja 4 września 2017 przez Arkadiusz Waluk

A to w sumie nic ciężkiego raczej. Chyba poprostu wybiorę geografię bo mam przeczucie, że to przedmiot, który będzie wymagał najmniej czasu - dzięki czemu będę mógł go więcej poświecić na przedmioty bardziej ważne dla mnie bo wydaję mi się, że np mniej czasu potrzeba na geografie niż na przedmiot typu biologia/chemia (chyba że ktoś mnie wyprowadzi z błędu jeśli w nim jestem). Jednakże gdybym wybrał np. j.polski to miałbym dodatkowo "przyrodę" bo w obecnym systemie edukacji jak nie wybierze się żadnego przyrodniczego to ten przedmiot dostaje się w bonusie laugh

3
komentarz 30 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Ten system brzmi jakby był stworzony przez jakiegoś sadystycznego szaleńca…
0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

W sumie jak nie zdajesz żadnego z tych przedmiotów na maturze i nie jest Ci do niczego potrzebny to pierwsze co ja bym zrobił to zapytał ludzi, jacy są nauczyciele i wybrał tam, gdzie będzie luźniej.

A jeśli zależy Ci na sensownym wyniku z matematyki rozszerzonej to niestety (albo stety) czekają długie godziny i setki zadań do przeliczenia I tutaj przyda się dodatkowy czas. Już nie mówię o nauce informatyki, bo tam też trzeba posiedzieć, głównie żeby nabrać sprawności w rozwiązywaniu zadań praktycznych. Angielski bez nauki da się wyciągnąć na 70-80%, więcej Ci nie trzeba.

A co do studiów, tak przy okazji to najlepiej jakbym zdawał tylko matmę infę i angielski? - mam na myśli czy fizyka też będzie mi potrzebna?

Zależy czy jesteś w stanie napisać lepiej informatykę niż fizykę. Informatyka jest punktowana z reguły zamiennie z fizyką. Co do fizyki na studiach - zależy gdzie trafisz. Z reguły chyba trwa dwa semestry, ale są kierunki, gdzie trwa dłużej (np. Informatyka na WFiIS AGH). 

komentarz 30 sierpnia 2017 przez John_Smith Nowicjusz (120 p.)
edycja 4 września 2017 przez Arkadiusz Waluk
A co zajmie mniej czasu czasu/będzie łatwiejsze do napisania na rozszerzeniu z dobrym wynikiem? Ogólnie to myślę, że będę zdawał z informatyki, bo mam z tego rozszerzenie i wiedza potrzebna do matury z niej będzie bardziej przydatna/konieczna (fizyka też jest przydatna, ale chyba informatyka będzie większym "fundamentem").

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 282 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 600 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...