• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wybór rozszerzenia

0 głosów
324 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez John_Smith Nowicjusz (120 p.)
przywrócone 4 września 2017 przez Arkadiusz Waluk

Witam, mam dylemat co wybrać na trzecie rozszerzenie (na pierwsze i drugie wybrałem angielski i informatykę, matematyki rozszerzonej będę musiał uczyć się samemu bo jest potrzebna na każdym takim kierunku na studiach z tego co mi wiadomo). Mam do wyboru biologię, chemię, geografię i j. polski. Głównie zastanawiałem się między geografią (bo na nią trzeba najmniej czasu wolnego poświęcić - tak mi się wydaję nie wiem jak jest niestety) i chemią (bo może być punktowana na niektórych studiach o kierunku informatycznym i ogólnie na dużej ilości innych kierunków, ale wydaje mi się, że mało prawdopodobne jest to, iż będę ją zdawał na maturze + pewnie przedmiot tego typu pochłonie więcej czasu). Dlatego zwracam się do was o doradztwo co wybrać (chcę iść na studia o kierunku informatycznym i z zawodu prawdopodobnie zostać programistą). Przy okazji zastanawiałem się czy fizyki rozszerzonej też bym nie musiał się uczyć na tego typu kierunki tak samo jak matmy. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi smiley

komentarz zamknięcia: Już nieaktualne, proszę o usunięcie.
komentarz 4 września 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (250,210 p.)
Nie ma możliwości usuwania tematów, do których padły odpowiedzi innych użytkowników. Inni użytkownicy mający podobny problem mogą za jakiś czas trafić na ten temat i uzyskać odpowiedź bez pytania, tak działają fora.

Tym bardziej zakazane i wysoce niestosowne jest samodzielne usuwanie treści pytań i wypowiedzi, jak to zrobiłeś. Nie tolerujemy tego, proszę tak więcej nie robić.

2 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2017 przez Comandeer Mentor (462,240 p.)
Tylko polski. Po studiach polonistycznych bez problemu dostaniesz pracę jako programista. Mogę potwierdzić.
komentarz 30 sierpnia 2017 przez czujek22 Mądrala (7,160 p.)
Osobiście bym sobie darował te przedmioty, które podałeś chyba, że lubisz / bardzo chcesz. Skupiłbym się raczej na tej matmie, informatyce i angielskim bo to w zupełności wystarczy na studia na tym kierunku a i czasu będziesz miał więcej na przygotowanie się do nich aby zdać na wysokim poziomie :)

No chyba, że musisz wziąć to 3 rozszerzenie co tez jest dziwne wg mnie
komentarz 30 sierpnia 2017 przez John_Smith Nowicjusz (120 p.)
edycja 4 września 2017 przez Arkadiusz Waluk

Niestety muszę wziąć jakieś trzecie frown ale nie muszę go zdawać na maturze.

A co do studiów, tak przy okazji to najlepiej jakbym zdawał tylko matmę infę i angielski? - mam na myśli czy fizyka też będzie mi potrzebna?

komentarz 30 sierpnia 2017 przez Ehlert Mędrzec (168,400 p.)
Najprawdopodobniej tylko na pierwszym roku.
komentarz 30 sierpnia 2017 przez John_Smith Nowicjusz (120 p.)
edycja 4 września 2017 przez Arkadiusz Waluk

A to w sumie nic ciężkiego raczej. Chyba poprostu wybiorę geografię bo mam przeczucie, że to przedmiot, który będzie wymagał najmniej czasu - dzięki czemu będę mógł go więcej poświecić na przedmioty bardziej ważne dla mnie bo wydaję mi się, że np mniej czasu potrzeba na geografie niż na przedmiot typu biologia/chemia (chyba że ktoś mnie wyprowadzi z błędu jeśli w nim jestem). Jednakże gdybym wybrał np. j.polski to miałbym dodatkowo "przyrodę" bo w obecnym systemie edukacji jak nie wybierze się żadnego przyrodniczego to ten przedmiot dostaje się w bonusie laugh

3
komentarz 30 sierpnia 2017 przez Comandeer Mentor (462,240 p.)
Ten system brzmi jakby był stworzony przez jakiegoś sadystycznego szaleńca…
0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,840 p.)

W sumie jak nie zdajesz żadnego z tych przedmiotów na maturze i nie jest Ci do niczego potrzebny to pierwsze co ja bym zrobił to zapytał ludzi, jacy są nauczyciele i wybrał tam, gdzie będzie luźniej.

A jeśli zależy Ci na sensownym wyniku z matematyki rozszerzonej to niestety (albo stety) czekają długie godziny i setki zadań do przeliczenia I tutaj przyda się dodatkowy czas. Już nie mówię o nauce informatyki, bo tam też trzeba posiedzieć, głównie żeby nabrać sprawności w rozwiązywaniu zadań praktycznych. Angielski bez nauki da się wyciągnąć na 70-80%, więcej Ci nie trzeba.

A co do studiów, tak przy okazji to najlepiej jakbym zdawał tylko matmę infę i angielski? - mam na myśli czy fizyka też będzie mi potrzebna?

Zależy czy jesteś w stanie napisać lepiej informatykę niż fizykę. Informatyka jest punktowana z reguły zamiennie z fizyką. Co do fizyki na studiach - zależy gdzie trafisz. Z reguły chyba trwa dwa semestry, ale są kierunki, gdzie trwa dłużej (np. Informatyka na WFiIS AGH). 

komentarz 30 sierpnia 2017 przez John_Smith Nowicjusz (120 p.)
edycja 4 września 2017 przez Arkadiusz Waluk
A co zajmie mniej czasu czasu/będzie łatwiejsze do napisania na rozszerzeniu z dobrym wynikiem? Ogólnie to myślę, że będę zdawał z informatyki, bo mam z tego rozszerzenie i wiedza potrzebna do matury z niej będzie bardziej przydatna/konieczna (fizyka też jest przydatna, ale chyba informatyka będzie większym "fundamentem").

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 132 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 70 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 250 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o odpowiedni tytuł, kategorię oraz tagi.Tagi

66,503 zapytań

113,269 odpowiedzi

239,876 komentarzy

46,641 pasjonatów

Przeglądających: 265
Pasjonatów: 9 Gości: 256

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...