• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka programowania

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
739 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2017 w C i C++ przez xrangarx Nowicjusz (140 p.)

Witam mam 21 lat. Skończyłem technikum informatyczne(jednak nic mnie nie uczyli w tej szkole), teraz studiuję na Politechnice w Białymstoku na profilu Informatyka i Ekonometria. Mam bardzo,ale to bardzo straszną zagwozdkę, której nie mogę rozwiązać otóż chodzi o NAUKĘ PROGRAMOWANIA. Otóż w ogóle nie idzie mi ten temat, nie wiem co robię źle, jakoś przez 1 rok się utrzymałem na uczelni jednak każdy przedmiot dotyczący programowania oblewam i nie wiem co robić. Robiłem kursy online, oglądałem kursy Zelenta, przeczytałem Symfonie C++ i Thinking in C++ i nic mi nie wychodzi. Znaczy się wychodzi,teorię umiem, wiem  jak działa program jednak za nic w świecie sam nie umiem tego napisać, po prostu pustka w głowie się robi i nic nie mogę na to poradzić. Zacytuję to inaczej, bo może niezrozumiale piszę: "ZNAM PRZEPIS NA CIASTO, LECZ NIE UMIEM GO ZROBIĆ". Dlatego proszę was o pomoc, wręcz błagam: Co mam zrobić by zacząć programować? Czy lepiej dać sobie spokój i znaleźć coś innego?

Z poważaniem Krzycho.

komentarz 29 sierpnia 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Słyszałeś o czymś takim jak SPOJ ?

Mam podobne problemy ale rozwiązywanie zadań z algorytmiki w miarę możliwości bardzo pomaga :)
komentarz 29 sierpnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jak Zelent Cię nie nauczył to chyba już nic Ci nie pomoże ;)

Sprecyzuj może z czym masz problem bo nie wiadomo dokładnie o co chodzi? Nie rozumiesz tych wszystkich instrukcji? Czy nie potrafisz ułożyć algorytmu?
komentarz 30 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Zawsze możesz zostać kimś innym niż programistą.
1
komentarz 30 sierpnia 2017 przez xrangarx Nowicjusz (140 p.)
Nie potrafię ułożyć algorytmu :/
komentarz 30 sierpnia 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
skąd ja to znam :) Po prostu ćwicz ,jest wiele książek i stron o algorytmach . Najpierw pisze te proste a potem bardziej złożone .Wiele problemów też załatwiają biblioteki i zawsze można iść w kierunku HTML czy CSS itp...

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 sierpnia 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Znaczy się wychodzi,teorię umiem, wiem  jak działa program jednak za nic w świecie sam nie umiem tego napisać, po prostu pustka w głowie się robi i nic nie mogę na to poradzić.

Może przepisz kilka listingów, uruchom programy i pozmieniaj pojedyncze zmienne. Spójrz co się zmieniło.

Dlatego proszę was o pomoc, wręcz błagam: Co mam zrobić by zacząć programować?

Tak, zacznij przepisywać proste listingi i je analizuj linijka po linijce.

+1 głos
odpowiedź 30 sierpnia 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
edycja 30 sierpnia 2017 przez Zero
Przyczyna tego jest bardzo prosta ;)
Samo czytanie książek niczego nie uczy, żeby potrafić programować trzeba po prostu zacząć kodować.
Więc jak przeczytasz coś w książce to odłóż ją, uruchom edytor i napisz program.
Napewno pojawią się problemy i to własnie rozwiązywanie ich jest nauka kodowania.
0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2017 przez Pacic Nowicjusz (140 p.)
Miałem podobną sytuację do Twojej z tym że , ja nawet przepisu do końca nie znałem .

Oczywiście pierwszy rok zawaliłem  ale zacząłem pisąć pisać i jeszcze raz pisać,codziennie po kilka godzin , oglądałem poradniki Pana Zelenta .Po każdym filmiku miałem mnóstwo pomysłów które realizowałem w miare możliwości oczywiście :)

I takim oto sposobem (w skrócie) dotrwałem na 3 rok.

Życze Ci powodzenia i wytrwałości
0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
Witaj, miałem identyczną sytuację, chodź interesowałem się programowaniem. Pomogły mi edycje stworzonych już programów a raczej rozbudowanie ich. W kursach masz pełno przykładów, jeśli znasz teorię możesz zacząć je jakoś rozbudowywać i patrzeć do książki jak czegoś nie wiesz lub lukać do internetu np. jak tworzy się warunek w C++ i wtedy rozwija się twoja praktyka, po wielu takich ćwiczeniach będziesz myślał jaki program napisać żeby pomógł w użytku codziennym itp.

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2017 przez Velta Maniak (51,890 p.)

Jeżeli chcesz C++, to polecam polskie kursy cpp0x oraz Od zera do gier kodera. Tak jak wyżej wspomniano, kopiuj sobie jakieś proste programy i je analizuj. Dowiedz się, co za co odpowiada i co się stanie gdy dodasz to, a usuniesz tamto. Próbuj stworzyć jakieś własne proste kalkulatorki – zaczynaj od najprostszego!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 250 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2022 w C i C++ przez Maciksa Nowicjusz (120 p.)
–2 głosów
0 odpowiedzi 191 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2022 w JavaScript przez Frix4200 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 310 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...