• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Css Divy obok siebie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
23,180 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez Ziom Początkujący (430 p.)
Witam wszystkich. Z uwagi na to że się dopiero uczę css mam jeden problem z którym nie mogę sobie poradzić. W jaki sposób można dodawać divy korzystające z zewnętrznego arkusza css  by były obok siebie? Chciałbym stworzyć sobie belkę z menu gdzie po lewej stronie byłoby logo a koło niego pozycje tego menu. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2017 przez Drajvon Bywalec (2,250 p.)
Dodaj float:left do obu diwów albo display: inline-block. Ewentualnie możesz użyć flexa.
komentarz 30 sierpnia 2017 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
"Z uwagi na to że się dopiero uczę css..."

Flex'a na początku nauki się nie zaleca.
komentarz 30 sierpnia 2017 przez Drajvon Bywalec (2,250 p.)
"Ewentualnie możesz użyć flexa" powiedziałem tylko, że jest taka opcja ale najpierw wspomniałem o dwóch innych rozwiązaniach.
0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2017 przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
Polecam przerobić jakieś kursy css.

Tutaj link na szybko http://webkod.pl/kurs-css/lekcje/dzial-1/kilka-blokowych-elementow-html-obok-siebie
0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2017 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
Ustaw dla jednego elementu float:left, a dla drugiego float:right. Możesz też umieścić te dwa elementy w np <header> i ustawić dla tego znacznika display:inline

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 867 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 829 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2019 w HTML i CSS przez Fover3241 Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,055 wizyt
pytanie zadane 12 października 2018 w HTML i CSS przez fotoman Nowicjusz (120 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...