• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ i Python, przyjaciele czy nie? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
708 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2017 w Offtop przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 28 sierpnia 2017 przez Eryk Andrzejewski
Witam,

Pytanie moze wydac sie komiczne na poczatku, ale juz wyjasniam. Spotkalem sie ze stwierdzeniem, ze earto uczyc sie pythona jako dodatek do c++. I takie jest o to moje pytanie. Wiem, ze python to jezyk skryptowy i zaleca sie go do tworzenia witryn, cz, skryptow do Webu a take do hackingu. Wiadomo takze, ze jezyk C++ jest ciagle w rozwoju i daje takze coraz wieksze mozliwosci, ale wracajac do pytania. Czy uwazacie, ze polaczenie pythona i C++ jest lepsze niz uzywanie tylko czystego c++?

Ponizej daje ankiete, ale jakby ktos takze dorzucil pare slow od Siebie, to milo by bylo.

A i jeszcze odnosnie szybkosci kodu/wydajnosci, czy traci on po uzyciu pythona czy moze wydajnosc zostaje taka sama?

Temat dalem do offtopu, bo nie wiedzialem za bardzo gdzie mozna go wrzucic, i wolalbym zeby to byla luzna rozmowa, ludzi piszacych w C++ i Pythonie i nie tylko, ktora bedzie takze dla innych majacych ten dylemat.

Pozdrawiam DC :)
Możliwe odpowiedzi:
Czysty C++ to najlepsze rozwiazanie (0 głosów)
Python i C++ to zawsze swietne polaczenie (2 głosów, 18%)
Polaczenie tych jezykow nie jest konieczne, ale czasami ulatwia rozwiazanie problemu (9 głosów, 82%)
Sam C++ nie wystarcza do wszystkiego (0 głosów)
1
komentarz 28 sierpnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

O panie, po co takie odstępy pomiędzy akapitami? laugh

komentarz 28 sierpnia 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
O Panie, ostatnio na telefonie zlamalem 2 razy linie (2enter) i polaczylo mi tekst. Teraz wcislem 6 razy no i tak wyszlo :/

1 odpowiedź

+5 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Według mnie warto używać języków skryptowych jako kleju. Dawniej, by rozwiązać problem, korzystałem tylko z języka C. Przykładowo pisałem program, który wczytywał dane z pliku, filtrował je, sortował, coś tam obliczał itp. Później podłączyłem basha, który potrafił wyrysować otrzymane wyniki z C za pomocą gnuplota (oczywiście jak tego potrzebowałem). Czyli skrypt w bashu sterował przepływem informacji i komunikował się z różnymi programami. W późniejszym czasie do basha zacząłem podpinać awk, który błyskawicznie preparuje pliki wsadowe do programów napisanych w C/C++ czy nawet Pythonie (awk jest do tego lepsze niż sam Python). Z czasem zacząłem wymieniać gnuplota na matplotliba, który jest biblioteką Pythona.

Na samym początku nauki nie wiedziałem w ogóle o możliwości stworzenia takich połączeń. Był jeden język i tyle. Teraz dzięki wielu językom skryptowym piszę swoje programy dużo szybciej, a filtracja danych (awk), czy skomplikowane obliczenia (moduł numpy) to kwestia jednej linii. Tak więc nawet jeśli tracisz milisekundy na wydajności, to zyskujesz godziny na stworzenie tego, co akurat jest Ci potrzebne. W C coś napiszę, kiedy faktycznie zależy mi na wydajności i nawet dwukrotne przyspieszenie programu ma sens, gdy obliczenia trwają dobę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 901 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 596 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...