• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ciekawe strony z grafiką

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,440 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2017 w Grafika i multimedia przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Witam,moglby mi ktos polecic jakies ciekawe stronki na ktorych znajde grafike(zdjecia,ikonki) na strony internetowe i nie tylko.Znam freepik,ale niestety jest to dosyc drogie rozwiazanie.Ja poszukuje raczej tanszej alternatywy
komentarz 27 sierpnia 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
co do freepik to jest mozliwosc ze sie myle,ale czy wystarczy im zaplacic za 1msc,by umiescic grafike na stronie na dluzszy okres czasu czy trzba placic co miesiac za korzystanie?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)

Część zasobów freepika jest darmowa.

Od siebie (większość to rzeczy CC0, szczególnie jeżeli chodzi o zdjęcia. Niektóre mogą w licencji zawierać, że należy podać notke o autorze, w stopce czy gdziekolwiek):

komentarz 28 sierpnia 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
ale podanie linku do freepik na stronce troche dziwnie wyglada
komentarz 28 sierpnia 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Dlaczego, w stopce dajesz notkę grafiki dostarczone przez freepik albo coś w tym stylu i nie wygląda to dziwnie.
komentarz 28 sierpnia 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
no tak,ale powiedz mi kto tak robi?Ja szczerze mowiac jeszcze nie widzialem czegos takiego.Jesli chodzi o ikonki to iconfinder może i wystarczy,a jest w dobrej cenie(bo placi sie tylko raz za mozliwosc pobrania).Ale freepik ma już ofertę niekorzystną,chociaż i tak to jeden z tanszych banków grafiki
komentarz 28 sierpnia 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)

Nie rozumiem Twojego toku myślenia :D

Nawet tutaj na forum w stopce na samym dole jest link do Icons8, z którego brali ikonki. Ostatnio zrobiłem stronę, na której użyłem darmowych ikon i stopka wygląda tak

A zdjęcia z tych stron co podałem akurat mają te przewagę, że są na licencji CC0 czyli nie musisz podawać autora (tak samo z ikonami material design od googla). 

Pomijam już fakt, że większość osób bierze te ikonki za darmo i nie wpisuje wiadomości o serwisie, z którego są ściągnięte i dlatego niekoniecznie widać to na stronach. 

Tak naprawdę jedyna przewaga płatnych rzeczy (ikonki, zdjęcia) to fakt, że jest ich więcej dobrej jakości i jest większy wybór (szczególnie jeżeli szukamy jakieś specjalistycznej / mało popularnej dziedziny).

komentarz 28 sierpnia 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
z tego co pisalo na freepik to pod kazda grafika powinien byc do nich link,dlatego uznalem to za bezsensowne.
0 głosów
odpowiedź 1 września 2017 przez Matios Użytkownik (500 p.)
Z darmowych stronek są jeszcze te dwie:

https://thenounproject.com       (<--Mnóstwo ładnych ikonek)

https://openclipart.org
0 głosów
odpowiedź 1 września 2017 przez Stami Gaduła (3,790 p.)

Polecam https://pixabay.com/

Wszystko jest udostępniane na licencji CC0.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 25 października 2020 w Grafika i multimedia przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 249 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 246 wizyt

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...