• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

linux i windows

Object Storage Arubacloud
0 głosów
258 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Witam, zainstalowałem na dysku z windowsem 8.1 dystrybucję linuxa o nazwie Elementary OS. Niestety nie wiem Jak włączyć windowsa. Automatycznie włącza się Elementary OS.

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2017 przez niezalogowany
Zrobiłeś to na tej samej partycji?
komentarz 27 sierpnia 2017 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
Jak zainstalowałeś na tym samym dysku, ale na innej partycji i uruchamia sie pierwszy linux to zanczy że sektor rozruchowy dysku został zmieniony na rozruch linuxa. Jak chcesz miec dwa systemy to musisz zainstalować menedżer systemów. Polecam grub2, sam korzystam i jestem zadowolony.
komentarz 27 sierpnia 2017 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
Kolega TheSpeedy chyba nigdy nie miał doczynienia z linuxem, a tym bardzie z dualbootem. Jak by zainstalował linuxa na partycji windowsa to musiałby go formatować bo linux używa całkiem innego systemu plików. Żeby odpalić windowsa i linuxa z jednego dysku potrzebny jest program rozruchowy, taki jak np. grub, lilo
komentarz 27 sierpnia 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Potrzebuję płytkę z Windowsem czy z linuxem?
komentarz 27 sierpnia 2017 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
Jeżeli możesz się zalogować do linuxa to zainstaluj grub. Poczytaj w google co to jest i jak się to instaluje. A jeżeli nie możesz to potrzebujesz jakiejś wersji linuxa livecd z pomocą której dostaniesz się do zainstalowanego linuxa i doinstalujesz mu gruba
komentarz 28 sierpnia 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Mogę się zalogować, tylko nie wiem dlaczego bardzo mi zamula internet na linuxie więc mogę się nie doczekać załadowania jakiej kolwiek strony. Jesli ktoś wie jak to naprawić to proszę napisać. Do tego nie mam tu dzwięku, ani ze słuchawek, ani z głośnika, więc z tym też proszę o pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 113 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2020 w OpenGL, Unity przez Alan Kruszyński Obywatel (1,410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 102 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2019 w PHP przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 235 wizyt

92,549 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...