• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Sortowanie punktów

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
735 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2017 w Inne języki przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
zamknięte 27 sierpnia 2017 przez Eryk Andrzejewski

Dzień dobry! Ostatnio zainteresowałem się tym zadaniem w serwisie SPOJ.

http://pl.spoj.com/problems/XYZSORT/

Wykonałem je już w języku C, natomiast teraz chciałem je wykonać w Pascalu (fpc 3.0.0). Niestety, cały czas uzyskuję złe wyniki. Kod się kompiluje, ale dla większości danych wejściowych drukuje złe dane wyjściowe.

Oto kod.(sorry za brak wcięć, ale SPOJ liczy białe znaki, wiec wolę zostawić to co oryginalnie tam wklejałem).

Zgodnie z tym tematem: 

https://forum.pasja-informatyki.pl/90416/spoj-zasady-umieszczania-postow?show=90416#q90416

umieszczam tylko fragment kodu dot. rozwiązania zadania, aby nie psuć zabawy innym. 

https://gist.github.com/anonymous/eca06a7d9aa5d6e02a8f8e049ce06285

Tylko proszę się nie czepiać że gównianie ponazywane zmienne czy brak wcięć, po prostu spoj liczy literki bo  to zadanie typu challenge. Interesuje mnie tylko czemu odpowiedź jest błędna. Kombinowałem już chyba na wszystkie sposoby z nawiasami w wyrażeniu If przy spójnikach Or oraz And ale nic to nie daje, a podejrzewam, że tam coś nie gra).

 

Dziękuję i pozdrawiam.

 

 

 

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany
komentarz 27 sierpnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Ode mnie taka propozycja dotycząca rozwiązywania zadań, w których chodzi o jak najkrótszy kod.

Napisz najpierw program, który zawiera dużo znaków, ale jest czytelny i działa. Dopiero później powoli go skracaj, bo inaczej szybko się pogubisz.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2017 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Poradziłem właśnie sobie z zadaniem, niepotrzebnie tu pisałem. Temat można zamknąć.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 434 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2016 w Inne języki przez Mariusz M Obywatel (1,640 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 378 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,095 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...