• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gdzie powinny być napisane obiekty i jak powinna wyglądać tablica obiektów?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
393 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2017 w C i C++ przez Daniel Knopf Nowicjusz (210 p.)
Witam, nie tworzyłem jeszcze tablic obiektów, samo programowanie obiektowe też mi idzie nijak. Mój problem polega na tym, że musze stworzyć dużo obiektów (słówka z angielskiego i ich tłumaczenie), dlatego chciałem sie spytać czy obiekty mogą być stworzone w pliku,".h", tym samym co klasa, czy muszą być w funkcjii main? Poza tym, nie tworzyłem nigdy tablic obiektów (wiem -e można, ale nie znalazłem jak). W jaki sposób stworzyć obiekt z dwiema wartościami tablic? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 sierpnia 2017 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
Myśle że nie każdy wie o co ci chodzi
Chcesz po prostu stworzyć tablice array typu klucz - wartość
Czy chcesz jakoś to zrobić z wieloma instancjami klas?

Niezbyt ogarniam o co chodzi
ehh, ten system szkolnictwa i przykłady... które nigdy nie zostaną użyte w życiu, a powodują problemy "co autor miał na myśli"
1
komentarz 26 sierpnia 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Wydaje mi się, że mu chodzi po prostu o to, czy może stworzyć tablicę z tymi słówkami w pliku *.h czy musi stworzyć ich tablicę w Mainie. Nie wiem jak to jest w C++, pewnie podobnie jak w Javie, ale w Javie spokojnie można tworzyć tablice poza klasą z funkcją main wtedy taka tablica byłaby polem jakiejś innej klasy, np Słownik.
komentarz 26 sierpnia 2017 przez Daniel Knopf Nowicjusz (210 p.)
To teraz ja nie rozumiem o co Ci chodzi, te słownictwo jest chwilowo ponad moją wiedze niestety. Chodzi mi o to, że mam w pliku  dajmy na to "słówka.h" opisaną klase. Czy obiekty tej klasy moge opisać w pliku "słówka.h", czy w pliku z funkcą "main"? Dodatkowo czy moge te obiekty przypisać do tablicy wielowymiarowej? Np w zmiennej byłoby to "string slowko[x][y]", ale czy zamiast robić mase zmiennych string, moge zamiast tego zrobić taką tablice obiektów klasy "slowko"?
+1 głos
odpowiedź 26 sierpnia 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
String slowko[x][y] utworzy Ci tablicę stringow nie słówek. Tablica wielowymiarowa jest tablicą tablic, więc raczej można zrobić.

Możesz stworzyć klasę słownik, która jako pole (zmienną Np przykładowymi polami Słówka będziesz miał String slowkoPoAng i String slowkoPoPolsku) będzie miała tablicę Słówek. I przykładowo tą klasę będziesz mógł nazwać Słownik. Możesz tam w konstruktorze czy jakaś metodą (funkcja w obrębie klasy) uzupełnić parę słówek.
komentarz 26 sierpnia 2017 przez Daniel Knopf Nowicjusz (210 p.)
Zdaje sobie sprawe że w ten sposób stworze tablice stringów. I o to mi chodzi, y stworzyć klase, z której każdy obiekt zawierałby polskie i angielskie znaczenie słówka. Potem program miałby "wywoływać" sł[wko po ang i prosić użytkownika o wpisanie tłumaczenia. Potem porównywałby to co wpisał użytkownik, z tym co jest w obiekcie. Tablica wielowymiarowa by podzielić słówka na rozdziały. Zdaje sobie sprawe jak to napisać, tylko potrzebuje wiedzieć jak stworzyć tablice takich obiektów, ew gdzie pan Zelent o tym uczy, bo jeszcze tam nie dotarłem. I czy te obiekty moge napisać w pliku ".h".

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 606 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,788 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 3,796 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2015 w C i C++ przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...