• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić program, który potrafi sam się uruchomić?

+1 głos
1,199 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2017 w C i C++ przez jakubzabijaka Nowicjusz (130 p.)
edycja 24 sierpnia 2017 przez Arkadiusz Waluk
Napisałem program, i mam pytanie czy jest jakiś spodsób który umożliwi samouruchamianie sie aplikacji ?
1
komentarz 24 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Chodzi Ci po prostu o dodanie aplikacji do autostartu w windowsie?
komentarz 24 sierpnia 2017 przez jakubzabijaka Nowicjusz (130 p.)
przeniesione 24 sierpnia 2017 przez Arkadiusz Waluk
chodzi mi o to jak zrobić aby bezczynny plik exe sam się uruchamiał w określonych warunkach czy dodał się sam do autostaru
5
komentarz 24 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (215,230 p.)
Widzę, że mamy kolejnego hakera.
komentarz 24 sierpnia 2017 przez jakubzabijaka Nowicjusz (130 p.)
XD ......
1
komentarz 24 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
@jakubzabijaka

Też się uśmiałem ;D
Niedługo Cron czy Autostart to będzie przestępstwo. O tak, usługi w systemie operacyjnym to wtedy też przestępstwo... o rany!

@Ehlert

Polecam poczytać kim jest prawdziwy haker (poza tą medialną definicją). A już zwł. w twoim kontekście wypowiedzi.
komentarz 24 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (215,230 p.)
Wiem kto to haker i wiem kto to cracker :)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 24 sierpnia 2017 przez kaszczan Początkujący (260 p.)
Pierwsza sprawa to w pytaniu należałoby jasno i klarownie określić platformę o jakiej rozmawiamy - to sobie na przyszłość zapamiętaj.

Z rozmowy wynika że chodzi o Windowsy, no cóż - to też spora różnica czy to jest Win95 czy Windows 10.

Generalnie nie ma możliwości aby program exe nie będący składową systemu (startujący z systemem jako rootkit albo autostart) sam uruchomił się bez interakcji użytkownika. Ewentualnie musi istnieć inny program monitorujący warunki w systemie (startujący wraz z nim, demon) który uruchamia właściwy plik exe kiedy trzeba.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,889 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Mariusz112 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 275 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ciri Gaduła (3,380 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 1,411 wizyt

93,742 zapytań

142,677 odpowiedzi

323,296 komentarzy

63,326 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...