Pierwsza sprawa to w pytaniu należałoby jasno i klarownie określić platformę o jakiej rozmawiamy - to sobie na przyszłość zapamiętaj.
Z rozmowy wynika że chodzi o Windowsy, no cóż - to też spora różnica czy to jest Win95 czy Windows 10.
Generalnie nie ma możliwości aby program exe nie będący składową systemu (startujący z systemem jako rootkit albo autostart) sam uruchomił się bez interakcji użytkownika. Ewentualnie musi istnieć inny program monitorujący warunki w systemie (startujący wraz z nim, demon) który uruchamia właściwy plik exe kiedy trzeba.