• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szukam dobrego laptopa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
211 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez iczarny7719 Nowicjusz (120 p.)
Niedługo zacznę studia informatyczne i zdecydowałam, że potrzebny mi lepszy laptop.  Niestety średnio się na tym znam (wybrałam ten kierunek głównie ze względu na zarobki, ale naprawdę chcę być w dobra w tym co robię). Jeśli chodzi o specyfikacje co do laptopa to:

Ekran: wystarczająco duży, by można na nim widzieć co się robi, ale na tyle poręczny, by nosić go ze sobą na uniwerek (stawiam tak na 14-15,6'')

Pamięć RAM: Jak największa (8-16GB)

Dysk: Jaki się da najlepszy (byle duża pamięć. Najlepiej 500GB+, ale przygarnę wszystko co pomieści moje foldery/gry/prace/inne i nie będzie się zacinać...)

Procesor: i5 lub i7.

System operacyjny: Windows 7, 8 czy 10, obojętnie

Cena: Jak na razie obojętnie. Nie sugerujcie się faktem, że jestem studentką, więc pewnie nie mam dużo kasy. Dawajcie co macie.

 

Przy okazji: czy polecacie "zginające się" laptopy? Wydaje się dość praktyczne, ale nigdy takiego nie miałam.
komentarz 23 sierpnia 2017 przez iczarny7719 Nowicjusz (120 p.)
Dodam jeszcze, że nie musi mieć systemu operacyjnego.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2017 przez Maciej Fras Użytkownik (840 p.)
może coś takiego:

https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-510-15isk-80sr00eamh-978073/

Albo ten nieco konkretniejszy:

https://www.morele.net/laptop-dream-machines-g1050-g1050-15pl17-1134897/

Sklepem się oczywiście nie sugeruj, to tylko przykład. Jeśli chcesz być dobra w informatyce (nie chcę cię oczywiście stresować) musisz sama również się rozwijać, gdyż jest to nauka głównie interdyscyplinarna. Nie ma w tym nic złego. To nie jest tak, że ten kto idzie na studia informatyczne to zawsze jest na starcie specjalistą.

Jeśli masz zapał i cię do tego ciągnie to dobrze, ale za nim już pójdziesz na studia, to powinnaś się już teraz trochę zająć chociaż podstawowymi rzeczami - po aby się przede wszystkim "obyć" z tym środowiskiem. Ta wiedza bezpośrednio może (ale nie musi) ci się na studiach po prostu nie przydać (sam dopiero idę do liceum, więc nie wiem) Np. wysłałem ci linki do laptopów - przeczytaj sb ich specyfikacje i przeanalizuj wszystkie pojęcia znajdujące się przy ich opisach, specyfikacjach - nazwy kart graficznych, chipsety płyt głównych itp, spróbuj nieco poczytać i może znajdziesz coś dla siebie.

Polecam również samej zrobić mały research na temat chociażby tych laptopów - jakie generacje u poszczególnych podzespołów producentów teraz występują itp. Myślę, że wystarczy np. jakiś portal internetowy (typu benchmark) który będziesz sobie codziennie czytać i to czego czego nie będziesz rozumieć/znać googlować i zdobywać nową wiedzę. Jak już łapniesz trochę wiedzy ogólnej to przysiądź sobie do programowania (najlepiej przed studiami) żeby było ci później łatwiej. Na start wystarczą kursy pana Mirosława Zelenta, a jak się wyrobisz to jakaś książka.Albo jak już kupisz laptopa to zainstaluj sobie obok niego linuxa i go sobie ogarniaj.

Oczywiście jeśli wiesz na tyle co napisałem, to nie obraź się ;) Jeśli idziesz na studia informatyczne, i zakładasz że jesteś w tym średnia to po prostu chciałbym udzielić kilku porad :D Pamiętaj, że najważniejsza jest własna praca. Sorki za ten offtop, ale musiałem :)
0 głosów
odpowiedź 24 sierpnia 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 100 wizyt
pytanie zadane 7 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez Arek04 Użytkownik (700 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 393 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez shido Użytkownik (640 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...