• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Inwigilacja telefonu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
419 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w Urządzenia mobilne przez agregatgrzewczy Nowicjusz (200 p.)
Witam.

Czy możliwe jest sprawdzenie przez informatyków w moim zakładzie pracy (gdzie korzystanie z telefonu jest zabronione) jak długo korzystam z neta w telefonie ? Proszę o odpowiedź.
komentarz 23 sierpnia 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Teoretycznie rzecz biorac, to sprawdzenie tych danych to nie bedzie jakis wielki problem. Jezeli jest to telefon prywatny, to potzrbuja na to zgody/pozwolenia, a co do sluzowego, to nalezy do firmy :)
komentarz 23 sierpnia 2017 przez agregatgrzewczy Nowicjusz (200 p.)
Jak oni to robią ? Przecie to nielegalne. Slyszalam ze pod koniec umowy, pokazuja mi wydruk ile czasu korzystalam z neta i jak "nabije" zbyt duzo to nie przedluza umowy. Dlatego wlasnie mnie to nurtuje.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2017 przez niezalogowany
Telefon masz prywatny, czy służbowy (dostałeś od pracodawcy)?
komentarz 23 sierpnia 2017 przez agregatgrzewczy Nowicjusz (200 p.)
Prywatny. Jestem kobieta
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2017 przez niezalogowany

korzystanie z telefonu jest zabronione

korzystam z neta w telefonie

Rofl.

Jeżeli korzystasz z firmowego WiFi, to tak - administrator może sprawdzić, kiedy i na jakie strony wchodziłeś i na tej podstawie określić, ile czasu marnujesz.

komentarz 23 sierpnia 2017 przez agregatgrzewczy Nowicjusz (200 p.)
Korzystam z danych komorkowych w telefonie. Z pakietu
1
komentarz 23 sierpnia 2017 przez niezalogowany
W takim razie nie może tego sprawdzić. Tzn - technicznie da się, ale jest to drogie. Prawo natomiast takiej inwigilacji zabrania.

Może podglądają cię na kamerach i robią notatki? :>
komentarz 23 sierpnia 2017 przez agregatgrzewczy Nowicjusz (200 p.)
Kamer niema. Mam internet w pracy, mam router. Ale nie korzystam bo wiem ze to moga latwo sprawdzic. Ale wlasnie ktos mi sciemnia ze robia tak jak napisalam :/
1
komentarz 23 sierpnia 2017 przez niezalogowany
Przecież nikt normalny nie będzie ryzykował conajmniej pięciocyfrowej kary pieniężnej (i kolejnych minimum kilku tysięcy na sprzęt) tylko po to, żeby sprawdzić, przez jaki czas pracownicy korzystają z telefonów. ^^
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2017 przez agregatgrzewczy Nowicjusz (200 p.)
Dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2017 przez agregatgrzewczy Nowicjusz (200 p.)
Ale czekajcie, oni wiedza ze ja korzystam, ale nie wiedza "na czym".
komentarz 28 sierpnia 2017 przez Adille Początkujący (300 p.)
"Oni" co najwyżej mogą widzieć że akurat korzystasz z telefonu a nie z czego lub też na czym, jeśli nie ma kamer i nikt nie patrzy Ci przez ramie to nie mogą wiedzieć co akurat robisz ni chyba że tak jak napisali Ci wcześniej jesteś inwigilowana przez pracodawce co bardzo wątpliwe no chyba że pracujesz w jakieś naprawdę dużej korporacji gdzie Twoje dane mogą być naprawdę wiele warte :)

Także się nie martw, choć też jak nie piszesz że nie możesz a korzystasz to się nad tym zastanów 2 godzinki między przerwami każdy wytrzyma.. chyba?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2020 w Urządzenia mobilne przez boypl02 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
pytanie zadane 31 października 2020 w Urządzenia mobilne przez boypl02 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 231 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2016 w Sieci komputerowe, internet przez szandekPL Nowicjusz (120 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...