• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

css brak możliwość określenia styli

Object Storage Arubacloud
0 głosów
310 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
Cześć. Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego pisząc kod nie mogę określić styli w pliku css dla pewnych klas? Poprzednie klasy elegancko udało się wystylizować w CSS, natomiast dalej nie mogę. Dopiero kiedy określę te style w pliku html to działa. Wszystko jest dobrze podpięte, w sensie plik CSS występuje po pliku bootstrapowym
komentarz 23 sierpnia 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Kod?

Na początek spróbuj CTRL+F5

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2017 przez bartek-koduje Bywalec (2,490 p.)

 

h1 {
	color: red !important;
}

h1 {
	color: green;
}

Być może próbujesz ostylować element, który jest już ostylowany przez bootstrap jako !important. Z powyższego przykładu ten pierwszy "h1" ma większą moc. Chociaż pewności nie mam bo w pliku CSS bootstrapa naliczyłem ok. 65 importantów. Napisz proszę więcej szczegółów.

komentarz 23 sierpnia 2017 przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
hmm, po ciężkich próbach udało się naprawić, problemem chyba było to że do stworzonej przeze mnie klasy rozpoczynającej daną sekcję była również przypisana klasa container ( która z tego wynika powinna być oddzielnie) dobrze myślę?
komentarz 23 sierpnia 2017 przez bartek-koduje Bywalec (2,490 p.)

Nie miałem z tym nigdy żadnych problemów. Przykładowo

<div class="container druga-klasa"></div>
.druga-klasa {
background: red;
}

powinno bez problemu pokolorować tło kontenera bootstrapowego. :) Chociaż w sumie bez obejrzenia kodu ciężko to stwierdzić :)

komentarz 24 sierpnia 2017 przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
w sumie jeśli masz możliwość to spójrz proszę w kod. Przepraszam z góry jeśli kod będzie mało przejrzysty :P Spacją oddzieliłem konkretne sekcje. Problem nadal wystepuje. W części gdzie jest formularz jak widzisz musiałem tam wstawić kod w plik html dopiero wtedy działa

 

https://pastebin.com/5MFQGyQR
komentarz 24 sierpnia 2017 przez bartek-koduje Bywalec (2,490 p.)

Jeśli chcesz stylować inputa to dodajesz mu klasę po tych bootstrapowych np.

<input class="form-control moja-klasa">

Później w CSS możesz bez problemu je ostylować. Mam prośbę, wrzuć ten kod na jsfiddle albo codepen lub jsbin, żeby można było na nim popracować, to od razu byśmy wyłapali co się dzieje. 

yes

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 258 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2019 w HTML i CSS przez Yorweth Obywatel (1,310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 244 wizyt

92,571 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...