• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana strony internetowej klienta

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
155 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez piterpiter Nowicjusz (210 p.)
Witam serdecznie.

Klient poprosił mnie o zmianę treści Jego strony internetowej.

Problem polega na tym, że do tej pory tę stronę "prowadził" inny programista.

Czego potrzebuję, aby "przejąć" stronę? Co powinienem otrzymać od tamtego programisty?

Login? Hasło? Do czego?

Wiem jak wykupić hosting, domenę i wrzucić nową stronę na serwer, mimo że nigdy nie stawiałem strony na serwerze, robiłem na razie tylko projekty "do szuflady".

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Kieeerwa nie wytrzymam... bierzesz zlecenie a nie masz pojęcia czego potrzebujesz by je wykonać?
komentarz 23 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Uspokój się on jest od frontu, nie musi wiedzieć co to ftp laughdevil

komentarz 23 sierpnia 2017 przez piterpiter Nowicjusz (210 p.)
Wybacz, nie sprecyzowałem: klient to po prostu znajomy, który wie, że się tym zajmuję i poprosił o zmianę (do tej pory strona totalnie nieresponsywna, wygląda strasznie na mniejszych rozdzielczościach, poza tym content też się troszkę zmienia)
komentarz 23 sierpnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Ja kiedyś robiłem zlecenie, dobudowanie do PRAWIE gotowego frontendu systemu galerii dla użytkowników w PHP. Gdy zajrzałem do kodu frontendu, od razu powiedziałem, że nie mam zamiaru modyfikować tego kodu, tylko piszę od nowa, oczywiście od razu adekwatnie do dodatkowej roboty podniosłem stawkę.
komentarz 23 sierpnia 2017 przez piterpiter Nowicjusz (210 p.)
też stawiam od nowa:)
komentarz 23 sierpnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
No ale jakie to ma zanczenie czy to kolega czy nieznajomy? biorąc zlecenie musisz wiedzieć czego potrzebujesz i jak to wykonać..

równie dobrze mógłyś się teraz spytać jak przerobić stronę na responsywną;]
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Zakładając standardowy wariant wystarczą Ci dane do serwera FTP - adres, login i hasło.

Ewentualnie gdyby trzeba było coś zmieniać na hostingu to mogą być jeszcze jakieś dane do panelu administracyjnego. Jeśli jest tam jakiś CMS to może podać danego do niego. Jeśli są bazy danych to dla ułatwienia może podać dane do nich.
komentarz 23 sierpnia 2017 przez piterpiter Nowicjusz (210 p.)
I jak już będę miał dane do serwera FTP (adres - chodzi o adres serwera?) to będę mógł już swobodnie wgrać tam swój projekt?
Z tego co wiem to jakiśtam CMS jest, ale nie wiem jaki i nie wiem na co pozwala.

Ogromne DZIĘKI za odpowiedź :)
komentarz 23 sierpnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Tak, poprzez FTP prześlesz wszystkie pliki projektu na serwer, w większości sytuacji to wystarcza.
komentarz 23 sierpnia 2017 przez piterpiter Nowicjusz (210 p.)
Dziękuje ze odpowiedź:)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez marta123 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 213 wizyt
pytanie zadane 11 września 2017 w HTML i CSS przez jankowa1ski Gaduła (3,560 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 211 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2019 w HTML i CSS przez Dorian Bajorek 1 Początkujący (270 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...