• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka do PHP i MySQL

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,343 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
komentarz 22 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli dopiero zaczynasz naukę programowania to jako dodatek polecam:

http://helion.pl/ksiazki/php-5-praktyczny-kurs-wydanie-ii-marcin-lis,ph5pk2.htm#format/e

Stara, ale pewnie na allegro za parę groszy kupisz. Polecam ją dlatego, że jakiś czas temu zupełnym przypadkiem wpadła mi w ręce i zaskoczył mnie sposób, w jaki autor wyjaśnia czym jest programowanie obiektowe, klasy, obiekty itp. dla zupełnego laika. Szczerze to pierwszy raz spotkałem taki fajny sposób wyjaśniania :) Czytając to znałem już co prawda w miarę dobrze zasady obiektówki (nie tylko w PHP) ale i tak daję duży plus za opis tego od na prawdę totalnych podstaw :)

Reszta książki fakt, jest dość stara, ale myślę, że coś tam byś z niej wyciągnął. A do samej nauki funkcji itp. to Vademecum nie jest takie złe, z tymże nie opieraj się wyłącznie na 1-2 książkach gdyż łatwo nauczyć się różnych błędnych praktyk. Polecam np.te dwie książki i potem trochę pobawić się w pisanie w pełni samodzielne, szukanie na SO forach itp., czytanie blogów... No i jak opanujesz w miarę dobrze podstawy PHP + bazę danych to przyjdzie czas na framework jakiś... :)

No i skoro back-end to obowiązkowo coś z baz danych. Tutaj niestety wiele książek do PHP czy PHP+MySQL dość pobieżnie opisują same bazy i wprowadzają nawet trochę złych praktyk. Dobra jest książka: http://helion.pl/ksiazki/mysql-vademecum-profesjonalisty-wydanie-v-paul-dubois,mysvp5.htm

Omawia od zupełnych podstaw do zagadnień zaawansowanych. Nie przyda Ci się cała książka (np. administracja) ale wiele z niej wyciągniesz. W książce stworzysz od zera dwie bazy i pobawisz się różnymi zapytaniami. Nie zrażaj się ceną... co jakiś czas są promocje (ja kupiłem ją kiedyś za coś ok. 50zł :)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 sierpnia 2017 przez eglaboud Obywatel (1,940 p.)
Ta pierwsza jest moim zdaniem lepsza.

Sam ją mam. Polecam :)
komentarz 22 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Ale ona jest z 2009 roku.
1
komentarz 22 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Vademecum nie nadaje się do niczego w nowoczesnym PHP → https://forum.pasja-informatyki.pl/34457/pytanie-o-aktualnosc-ksiazki-php?show=34461#a34461
0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Ta pierwsza jest z 2009 roku.

Ta druga może być dobra, ale jej nie znam.

Ja zaczynałem od tej
http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-od-nowicjusza-do-wojownika-ninja-kevin-yank,phmnow.htm

komentarz 22 sierpnia 2017 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
I co fajna ta twoja ?
komentarz 22 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie znam tych twoich książek, dlatego polecić mogę tylko swoją książkę. Jako case study napiszesz własny CMS do zarządzania dowcipami ;)

Tu jeszcze masz kilka ciekawych linków
https://forum.pasja-informatyki.pl/275497/znacie-dobre-kursy-dla-poczatkujacego-w-php-mysql?show=275720#a275720

komentarz 22 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Wojownik ninja z tego co pamiętam prowadzi krok po kroku do stworzenia gotowej aplikacji i uczy PDO, więc też powinna być oki (chyba robiło się tam jakiś jakby katalog dowcipów z panelem administracyjnym jeśli dobrze pamiętam i nie mylę książek :)
komentarz 22 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Tak ;) Do tego książka fajnie uczy relacji danych.
komentarz 22 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Czyli jednak pomysł z dowcipami był trafiony, bo mimo, że czytałem ją dawno temu to coś tak w pamięci pozostało :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 620 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 362 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Remo Początkujący (280 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 584 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...