• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Język programowania do serwisu ogłoszeń?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
266 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2017 w Offtop przez theochse Obywatel (1,310 p.)
Cześć! :) Mam pomysł na stworzenie serwisu ogłoszeń (coś w stylu OLX.pl, ale idea inna), jednak nie mam pojęcia jaki wybrać język programowania do backendu strony. Czy macie jakieś swoje propozycje? Czy Spring się nada do tego? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź :)
2
komentarz 22 sierpnia 2017 przez Benek Szeryf (90,990 p.)

Czy macie jakieś swoje propozycje?

Python.

komentarz 22 sierpnia 2017 przez theochse Obywatel (1,310 p.)
Dzięki za odpowiedź :) A jakie argumenty przemawiają za Pythonem?
1
komentarz 22 sierpnia 2017 przez Benek Szeryf (90,990 p.)

Mnie przekonuje szybkość tworzenia kodu i jego minimalizm. Skupiasz swoje siły na algorytmie, a nie na funkcjach, które dopiero gotowe pozwolą napisać Ci algorytm. Przykładem jest umieszczenie danych w macierzy, jej transpozycja i zrzucenie takich punktów do pliku png (wykres). Nie znając Pythona musiałem się najpierw zastanowić jak zdefiniować macierze i potem je obsłużyć.

Ty jednak pytasz o web. Filozofia, którą opisałem, przenosi się również na tę płaszczyznę. Przykładowym frameworkiem w Pythonie jest Django, który nie jest łatwy do opanowania, ale daje Ci mnóstwo gotowych rozwiązań. Podobnie jest z Symfony, jeśli myślimy o PHP. W obu przypadkach i tak musisz wejść głębiej i na pewno natrafisz na trudności. Takiego jednak podejścia wymaga dobra webowa aplikacja. Chcesz pisać dobry kod? Musisz się przebić przez mnóstwo informacji, bo nie ma prostego języka, którego szybko się nauczysz. No, może poza bashem. Ale tu też jest kruczek, bo żeby z niego w pełni korzystać, warto znać samego Linuxa i jego konsolowe programy.

Podsumowując, dlatego polecam właśnie Pythona. Nie jest on łatwy, podobnie jak PHP, Java czy C#, ale oprócz samego webu może zostać wykorzystany do innych zadań. I ktoś powie, że skoro chce się robić aplikacje webowe, to PHP wystarczy. Owszem, wystarczy, ale Python pozwala mi generować rysunki w dowolnym formacie, wykonywać skomplikowane obliczenia matematyczne, wizualizować dane. Oczywiście PHP, Java, C# też mogą wygenerować rysunek, ale czy mają gotowe funkcje do normalizacji kolorów (w płaszczyzna Z), gotowe funkcje rysujące histogramy itp.? Po prostu serwis internetowy może świadczyć zupełnie nieznane dotąd usługi z wykorzystaniem Pythona.

1
komentarz 22 sierpnia 2017 przez theochse Obywatel (1,310 p.)

Nie spodziewałem się tak wyczerpującej wypowiedzi :O Dziękuję! Rozważę Pythona laugh

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
PHP/JAVA/PYTHON/C#  bez znaczenia...
komentarz 22 sierpnia 2017 przez theochse Obywatel (1,310 p.)
Czyli jeśli mam doświadczenie w Javie i trochę w Springu, to nie ma co kombinować i szukać innej technologii do tego?
1
komentarz 22 sierpnia 2017 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
Spring da sobie rade

Podobne pytania

+1 głos
6 odpowiedzi 1,003 wizyt
+16 głosów
17 odpowiedzi 1,482 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 594 wizyt

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...