• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy praca progrsmisty Java jest nudna i "korporacyjna""

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,312 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2017 w Java przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
Ostatnio spotkałem się ze stwierdzeniem że praca Java developera mimo iż dobrze płatna, jest nudna i bardzo "korporacyjna". Ja uczę się właśnie tego języka i trochę mnie to zniechęcilo. Dodam jeszcze że jestem w młodym wieku i mam czas, wiec chce wybrać dobrą technologie na przyszłość.

P.S.

Podobno web development jest ciekawą i przyszlosciową dziedziną ale czy dobrze płatną?
7
komentarz 22 sierpnia 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Ja uczę się właśnie tego języka i trochę mnie to zniechęcilo.

Dziwne jest to, że na tym forum pojawia się coraz więcej postów młodych osób, które nie tylko mają problemy programistyczne, ale też natury psychologicznej. Dostrzegam w młodym pokoleniu coraz więcej słabych jednostek, które nie wiedzą czego chcą i pytają na forum w jakim języku programować albo czy w ogóle warto, bo ktoś powiedział, że dany język jest głupi albo niemodny. Przecież programista to człowiek do bólu myślący logicznie, konkretny, bez zbędnego pitu-pitu. Aż strach pomyśleć co by było, jakby taki młodzieniec dostał wezwanie do WKU.

Nie wspominam już o tym, że skoro wielu ma takie wątpliwości, to wystarczy użyć wyszukiwarki, by sprawdzić podobne wątki/popularność danego języka/zarobki.

komentarz 22 sierpnia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Zgadzam się, bardziej wierzą w czyjeś słowa niż swoje własne doświadczenia.

W wojsku trzeba się słuchać przełożonych więc akurat nie wiem czemu strach pomyśleć co by było jakby dostał wezwanie.
komentarz 22 sierpnia 2017 przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
Spokojnie, to nie są problemy psychologiczne. Zgłębiłem ten temat przy pomocy googla. Jestem pewny że chcę zajmować się IT/programowaniem. Warto czasem po prostu poznać opinię innych na temat jakieś technologi etc.
komentarz 22 sierpnia 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ale nie wybiera sie technologii, bo dobrze mi placa... wybieram technologie, bo mi soe podoba lubie w niej pisac. Jezeli praca jest taka jaka jest, to nie ma problemu, bo moge kodzic w domu. Sam jestem mlody, ale jak ktos mi posie, ze C++ nie ma przyszlosci, to mnie to cieszy. Ale ja lubie to co robie
komentarz 22 sierpnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
To może sprecyzuj co rozumiesz pod pojęciem "korporacyjna"

A później jeszcze napisz czym taka praca "korporacyjna" różni się od pracy programisty na przykład ROR, PHP, C++, Python...
komentarz 22 sierpnia 2017 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
Według mnie autor pytania wyczytał, że istnieje Java korporacyjna i po prostu jakoś sobie to dziwnie skojarzył :P
komentarz 22 sierpnia 2017 przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
był to jeden z czynników które przyczyniły się do zadania tego pytania XD

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
  1. Dobra płaca nie ma związku z technologią, tylko z twoimi umiejętnościami i doświadczeniem.
  2. Nie wybierasz jednej technologii raz na całe życie, programista zna zazwyczaj ich kilka. Nie ma większego znaczenia z czym zaczniesz, tym bardziej, że jesteś młody, to będziesz miał okazję poznać ich kilka zanim dojdziesz do pracy.
  3. Myślę, że o tym czy coś jest nudne czy nie decydujesz sam, a nie jest to sprawa technologii. To zależy od człowieka.
  4. Web development to też może być Java. Tyle, że backend.
komentarz 22 sierpnia 2017 przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
Dzięki za szybką odpowiedź :V. Czyli nauka Javy to dobry wybór?
komentarz 22 sierpnia 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Dobry jak każdy inny. Sam spróbuj.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,113 wizyt
pytanie zadane 10 października 2017 w Java przez Maliniak Nowicjusz (120 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 1,807 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2016 w Java przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...