• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jaki sposób wyśrodkować.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)
edycja 22 sierpnia 2017 przez Bogusław Witek
W jaki sposób wyśrodkować tekst z klasą link2 do obrazka z animacją : .........
Proszę o wyrozumiałość ponieważ jestem początkujący w kodzie może być masa błędów oraz trochę zbędnego kodu.
Bawię się tym i próbuje się czegoś nauczyć ale nie mogę sobie z tym tekstem poradzić.

Edit: Temat rozwiązany dlatego usunąłem link. Pomógł mi ktoś z komentarzy dlatego nie mogę dać najlepszej odpowiedzi .
komentarz 21 sierpnia 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
do .photo daj margin: 0 auto;
komentarz 22 sierpnia 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
Odpowiedź kolegi jak najbardziej trafna - problemem w tym przypadku nie jest wycentrowanie tekstu, bo względem grida jest wyśrodkowany poprawnie. Problem leży w złym położeniu obrazu (margin z prawej).
komentarz 22 sierpnia 2017 przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)
A ja tyle się z tym grzebie a to tylko o margin chodziło dzięki działa. Dobra sprawa wyjaśniona. Pietrak nie mogę ci dać najlepszej odpowiedzi bo napisałeś w komentarzu .

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2017 przez Chess Szeryf (76,710 p.)

Jeśli tag z klasą .link2 będzie w klasie .photo to będziesz mieć wyśrodkowany ten tekst.

0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2017 przez bartek-koduje Bywalec (2,490 p.)
Polecam ten film:

https://youtu.be/evVmUHd6WXM

Samuraj dokładnie omawia w jaki sposób środkować elementy liniowe i blokowe. Obowiązkowa lektura dla początkujących koderów :)
komentarz 22 sierpnia 2017 przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)
Dzięki na pewno się przyda.
0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2017 przez Matro Nowicjusz (140 p.)
Wstaw link2 do overlay, daj mu dodatkowo position:relative i margin-top: 25px. Powinno zadziałać.
komentarz 22 sierpnia 2017 przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)
Niestety nadal nie działa tekst jest teraz wyśrodkowany ale animacja robi się teraz również na tekście a nie na samym obrazku. Zobacz wersje live wprowadziłem te zmiany .
komentarz 22 sierpnia 2017 przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)
znaczy na dużym ekranie jest ok ale zmniejsz okno przeglądarki to już będzie co innego.
komentarz 22 sierpnia 2017 przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)
Sprawa wyjaśniona margin: 0 auto; na .photo zadziałało.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 205 wizyt
pytanie zadane 6 października 2017 w HTML i CSS przez tablof Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2021 w HTML i CSS przez psyku Obywatel (1,380 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 384 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...