• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W ilu wersjach robicie strony z media queries?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
307 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Witam!

Przeglądając różne strony z poradnikami na temat różnych szerokości dla danych urządzeń spotkałem się z różnymi danymi odnośnie tych urządzeń-

jedni robią: 0-599 px dla telefonów, 599-734- tablety, 734-w wzwyż komputery...

drudzy znowu tylko w dwóch wersjach: do 640px dla telefonów i wzwyż dla kompów

w jakich wersjach Wy tworzycie własne strony? :D

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Wszystko fluid, media queries używam tylko wtedy, gdy coś zaczyna źle wyglądać. Nie ma sensu ograniczać się do sztywnych breakpointów, skoro i tak nie wiadomo, jakich urządzeń będą używali Twoi użytkownicy.
2
komentarz 21 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
ale warto dać max-width dla body... na rynku można kupić monitory panoramiczne. Co prawda nie pracowałem na takim, ale domyślam się, że wiele stronek może wyglądać "troszkę nieciekawie" jeśli rozciągną się "na maxa". Oczywiście pewnie nikt na co dzień nie włącza www na pełny ekran, ale warto się wg mnie zabezpieczyć.
1
komentarz 21 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Trafna uwaga. Zawsze daję max-width: 60rem.

PS ja włączam zawsze przeglądarkę na cały ekran :P

komentarz 22 sierpnia 2017 przez cyberDEV Użytkownik (780 p.)
Dla body? W sumie zależy jak projektujesz, ale w tej chwili nie przychodzą mi żadne pomysły jak radzisz sobie z tłami.

Zawsze ustalam maksymalną szerokość dla .container (centrowanie w poziomie i te sprawy). Zawartość strony jest odpowiednio wycentrowania, a tła mogą rozciągać się na całą dostępną szerokość :)
komentarz 22 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Tło rozciągam na html, a z body robię kontener ;)

komentarz 22 sierpnia 2017 przez cyberDEV Użytkownik (780 p.)
Taki myk :) Dobrze wiedzieć.
komentarz 22 sierpnia 2017 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Oczywiście pewnie nikt na co dzień nie włącza www na pełny ekran

PS ja włączam zawsze przeglądarkę na cały ekran :P

Macie na myśli pełny ekran strony, uruchamiany z klawisza F11, czy pełny rozmiar okna przeglądarki (uruchamiany np. skrótem Windows + Up)? To pierwsze nie wpływa na szerokość strony.

komentarz 22 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Hmm… Skąd info, że nie wpływa, jak wpływa? Szybki test empiryczny w Chrome potwierdza.
komentarz 22 sierpnia 2017 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
U mnie szerokość strony jest ta sama

Maksymalizowane okno Chrome: http://imgur.com/a/gPQcd

Maksymalizowane okno Chrome z włączonym trybem pełnego ekranu: http://imgur.com/a/tfh6q

Czy nie zrozumieliśmy się? :)
komentarz 23 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
No tak, w przypadku zmaksymalizowanego okna zmieni się jedynie nieznacznie wysokość po włączeniu pełnego ekranu. Niemniej, ogólnie mówiąc, to wpływa.
+3 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2017 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Ja często mieszam RWD z Fluid Web Design, czyli nie określam niemal nic na szytwno w pikselach - używam vw, vh oraz max-width i max-height. Dzięki temu zazwyczaj wystarcza mi jedna wersja strony z drobnymi zmianami, gdy przy pewnych szerokościach chciałbym coś już przesunąć
0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2017 przez TerminalRedux Początkujący (320 p.)
Nie lepiej po prostu wykorzystać jakiś framework css jak bootstrap czy foundation ?
komentarz 22 sierpnia 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
oczywiście, że nie?
komentarz 22 sierpnia 2017 przez cyberDEV Użytkownik (780 p.)
Zależy gdzie. Jak ktoś nie chce pisać od zera stylów to zapewne tak.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 158 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2020 w HTML i CSS przez fiodoreq Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 481 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2019 w HTML i CSS przez ricksanchez1943 Początkujący (260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 118 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...