• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z konstruktorem w dziedziczonej klasie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
231 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2017 w C i C++ przez kvbq Obywatel (1,490 p.)
Dzień dobry,

Próbując rozwiązać zadanie z 5 odcinka ( zrobienie dziedziczonej od koła klasy kula, która wyświetla dodatkowo objętość) zauważyłem, że pole kuli będzie inne niż koła. Próbowałem zmienić konstruktor w klasie Kula tak, żeby pokazywało inne pole dla tej klasy. Program nie chce działać wyświetla się : error: request for member 'Wyslietl' in 'k2', which is of non-class type 'Kula(float, float, float)'

Program: https://pastebin.com/AkJA1DDr
1
komentarz 21 sierpnia 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Tak btw. Koło nie powinno dziedziczyć po klasie Punkt, bo koło nie jest punktem, tak samo kula nie powinna dziedziczyć po Koło, bo kula nie jest kołem
komentarz 21 sierpnia 2017 przez kvbq Obywatel (1,490 p.)
Nie zwróciłem na to uwagi, bo nie zostało to wytłumaczone. Dziękuje za komentarz.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 sierpnia 2017 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
wybrane 21 sierpnia 2017 przez kvbq
 
Najlepsza

Witam,

masz źle zdefiniowany konstruktor.

Zamień

Kula k2(float=1, float=2, float=3); 

na

Kula k2(1.0, 2.0, 3.0);

 

komentarz 21 sierpnia 2017 przez kvbq Obywatel (1,490 p.)
Teraz działa. Bardzo dziękuje za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 89 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w C i C++ przez robRoy Użytkownik (970 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 104 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w JavaScript przez Biay Początkujący (420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,055 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...