• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP - ćwiczenia przez praktykę

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
808 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2017 w PHP przez DobryKurczak Bywalec (2,320 p.)
Ostatnio wróciłem do nauki PHP od podstaw. I o ile zadań z pętlami, instrukcjami warunkowymi czy funkcjami jest dużo i można trochę poćwiczyć, to zadań z obiektówki jest mało - w sensie od prostych po bardziej skomplikowane. Macie jakiś pomysł?

 

Zadam od razu drugie pytanie: przymierzam się do stworzenia jakiegoś projektu open source. Myślałem nad CMS-em, ale póki co zacznę od czegoś mniejszego i prostszego? Macie jakiś pomysł?

Może sami byliście w takiej sytuacji - chętnie się dowiem i może sam coś zacznę tworzyć :)
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Zrób sobie jakiś prosty CRM np. do zarządzania własnymi zadaniami/notatkami itp. Pobaw się z obiektówką i bazą danych. To na początek :)
komentarz 20 sierpnia 2017 przez DobryKurczak Bywalec (2,320 p.)
W PHPie? ;)
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Dzordzu Użytkownik (900 p.)
Tak, w PHP. Jeśli nie masz domeny i hostingu, to albo znajdź darmowy (ja korzystam z  byethost), albo kup hosting.
Stwórz stronę z notatkami, zadaniami, opakuj to jakoś ładnie, wystylizuj, połącz z bazą danych.

Np. stwórz klasę notatki i dodaj to co trzeba, potem za pomocą PDO połącz się z jakąś bazą danych i stwórz dodawanie, usuwanie, edycję, wyświetlanie notatek itp.
1
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a dlaczego nie? Front - jeśli nie chcesz się nim zajmować może być bardzo prosty, a pewne podstawy myślę że warto znać zarówno back-endu jak i frontu. Nie chcesz wchodzić w front-end, to proponuję pobawić się np. Bootstrapem i wiele problemów masz z głowy (oczywiście z punktu widzenia back-endowca, a nie fronta :).

Notatki/zadania można np. w różny sposób filtrować, przeszukiwać itp. co daje pole do popisu w back-endzie. Np. we froncie proste żądania ajax (to chyba nie jest jakaś czarna magia w dzisiejszych czasach...) a cała zabawa jest w back-endzie, np. odpowiednie zapytania do bazy, filtrowanie danych itp.

Do tego np. panel administracyjny do zarządzania użytkownikami, którzy mogą dodawać, usuwać, edytować notatki itp.

Przy okazji możesz nauczyć się pracy z szablonami Twig, Smarty czy inne.
komentarz 20 sierpnia 2017 przez DobryKurczak Bywalec (2,320 p.)
Z fronta znam coś bootstrapa. Takie podstawy warto znać, ale wydaje mi się, że front nie jest dla mnie. Do tego trzeba mieć talent imo, choć nie zagłębiałem się w tym temacie to nie wiem. Lubie backend, dlatego chce zrobić jakiś projekt, potem wrzucę na githuba to ocenicie :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)

Zadania typu podobnego do tych na SPOJ'u rozwijają logiczne myślenie, ale nijak się mają do praktycznego wykorzystania języka- zawsze na początku ,,nauczyciele" programowania wpajają, że poprzez takie zadania staje się mistrzem programowania, ale jednak nijak się to trzyma prawdy- oczywiście w kwestii nauki podstawowej składniki języka takich jak pętle, instrukcje warunkowe itd. to ciekawe rozwiązanie, ale później jednak trzymanie się tego jest zgubą.

Proponuję zacząć naukę od stworzenia prostego bloga - opierającego się na podstawowym panelu administracyjnym z ograniczonymi funkcjami- z biegiem czasu będziesz mógł go ulepszać. Później możesz spróbować stworzyć jakiś mniejszy sklep internetowy itd. gdyż poprzez praktyczne projekty najwięcej się uczysz.

komentarz 20 sierpnia 2017 przez DobryKurczak Bywalec (2,320 p.)
Właśnie o takie praktyczne projekty mi chodzi :) Myślałem nad jakimś systemem do zarządzania rezerwacji pokojów w hotelach. Nie byłby to jakiś super system może, ale dużo zabawy w tym, no i coś praktycznego. Zobaczę pomysły innych

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 235 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2020 w SQL, bazy danych przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 287 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 374 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2019 w C i C++ przez martin1724 Użytkownik (690 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...