• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czemu internet nie działa?(Witryny się nie otwierają (żadne).

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
978 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Dheto Nowicjusz (120 p.)
edycja 20 sierpnia 2017 przez Dheto

Mam następujący problem. Zrobiłem format komputera, zainstalowałem system Windows 7 Ultimate 64bit. Zaistalowałem sterowniki Ethernet by internet po kablu działał. Ikona w prawym rogu ekranu pokazuje że internet jest jednak przeglądarka nie chce włączyć strony głównej.Co z tym zrobić?

komentarz 20 sierpnia 2017 przez Dzordzu Użytkownik (900 p.)
Sprawdzałeś sterowniki?
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Dheto Nowicjusz (120 p.)
Zainstalowane najnowsze jakie znalazłem z 26-05-17.
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Dzordzu Użytkownik (900 p.)
Zarówno do obsługi IPV4, jak i IPV6?
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Dheto Nowicjusz (120 p.)
Po zainstalowaniu tego sterownika w kartach sieciowych dostałem zakładkę Realtek PCIe GBE Family Controller nie mam pojęcia czy odpowiada on za IPV4 i IPV6.
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Dzordzu Użytkownik (900 p.)
Czy sterownik od Realteka jest włączony?
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Dzordzu Użytkownik (900 p.)

Zobacz komentarz od Damien:

I have had the same problem and spent days scouring Google and trying any suggestion that I could find. Last night I found a post from 2002. It seemed ridiculous but I gave it a shot. PROBLEM SOLVED.

1.) Shut dowm your PC.
2.) Unplug the power cord.
3.) If you have a laptop, remove the battery as well.
4.) Walk away from the problem for at least 30 minutes.
5.) When you return, reconnect battery and power cord.
5.) Start as usual.
6.) If this solves the problem, take 20 minutes and post this to all of those message boards that you didn't find the solution to.

This fix appears to work for any OS/MOBO/NIC.

What causes it? I don't know.

komentarz 21 sierpnia 2017 przez Dheto Nowicjusz (120 p.)
Tak jest włączony.
komentarz 21 sierpnia 2017 przez Dheto Nowicjusz (120 p.)
Nastąpiła zmiana teraz po zmianie systemu na Winows 7 Home Premium ze sterownikami realteka oznaczenie sieci na pasku zadań ma żółty trójkąt z wykrzyknikiem.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
Komputer podłączony do routera, czy bezpośrednio? Inne urządzenia działają?

 

Odpal cmd i spróbuj
ping www.onet.pl
a potem:
ping 213.180.141.140
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Dheto Nowicjusz (120 p.)
Bezpośrednio. Inne urządzenia działają.Spróbowałem pingować ale "Upłynął limit czasu rządania"
komentarz 20 sierpnia 2017 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
spróbuj ipconfig /release a potem ipconfig /renew
komentarz 20 sierpnia 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
a jak wygląda ipconfig /all  ?
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Dheto Nowicjusz (120 p.)

W ten sposób.I poprzednio źle napisałem komputer jest od routera podłączony kablem.

komentarz 20 sierpnia 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
Ciekawe że nie działa, spróbuj takich jeszcze rzeczy:

1. Jeśli masz innego kompa/laptopa w tej sieci to spróbuj z innego urządzenia puścić
ping 192.168.1.12
2. Z tego kompa tak dla pewności
ping 192.168.1.1
3. Jak obie rzeczy będą pingować to spróbuj na tym kompie
prawy klik na ikonke komputera na pasku-> open network and sharing center -> change adapter settings ->  prawy klik na local area connection -> proparties -> zaznacz internet protocol version 4 -> proparties -> tutaj zmień ustawienia DNS na statyczne i wpisz w jednym 8.8.8.8 a w drugim 8.8.4.4 ->ok ok ok ok

Jeśli oba pingi się udały, a po ustawieniu tych dnsów dalej nie będą działać strony www to nie wiem, może coś z zabezpieczeniami rutera jest zrobione.
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Dheto Nowicjusz (120 p.)
Nie mam innego urządzenia z którego mogłem pingować. Wykonałem pozostałe punkty ale www dalej nie działają. W ustawieniach routera nie było nic zmieniane odkąd go mam (kwiecień-początek maja) poza hasłem do wi-fi. Dzięki za pomoc.
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Dheto Nowicjusz (120 p.)
Ipconfig /release i ipconfig /renew nie pomogło :(
komentarz 20 sierpnia 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
A to jest jedyna karta sieciowa w twoim kompie? Czy masz np, zintegrowaną z płytą i jakąś na port pci?
komentarz 21 sierpnia 2017 przez Dheto Nowicjusz (120 p.)
Kabel podpinam do płyty głównej a mam jeszcze kartę wifi.
komentarz 21 sierpnia 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
No to spróbuj jeszcze jednej rzeczy i się chyba poddaje. Wejdź w ustaswienia kart sieciowych tak samo jak w punkcie 3, tylko że zatrzymaj się na tym change adapter settings. Pewnie będziesz widział "połączenie lokalne" i "połączenie bezprzewodowe" czy coś takiego. To bezprzewodowe wyłącz zupełnie (prawy klik -> wyłącz), a połączenie lokalne wyłącz na chwilkę i włącz. Jeśli ta najstarsza porada informatyków nie zadziała to już nie wiem co jest nie tak. :D Ewentualnie możesz jeszcze potem dać prawy kil -> diagnozuj. Wtedy otworzy się narzędzie windowsa do diagnozy problemu, legendy głoszą że komuś te narzędzie pomogło, może ty będziesz wybrańcem.

Jeszcze jedyne co mi przychodzi do głowy że jakiś firewall albo antywirus blokuje ruch sieciowy, ale nie mam pojęcia jak do tego miało by dojść.
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2017 przez niezalogowany
Spróbuj wpisać dns google -> 8.8.8.8 i 8.8.4.4. Miałem podobną sytuację i pomogło.
komentarz 21 sierpnia 2017 przez Dheto Nowicjusz (120 p.)
Próbowałem już tego i nie pomogło. Dzięki za pomoc.
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
A kto jest dostawcą internetu? Pytałeś u źródła czy wszystko śmiga?
komentarz 21 sierpnia 2017 przez Dheto Nowicjusz (120 p.)
Dekoder który jest po kablu działa ok. Reszta urządzeń jest na wifi i też jest ok. Dostawca internetu to Orange. Neostrada 80mb/s.
komentarz 22 sierpnia 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
To dzwoń do nich, w końcu płacisz im za to, żeby działało, a oni płacą technikom, żeby rozwiązywali takie zagadki.
–2 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2017 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
Zresetuj router. Zrób ping na wp.pl. Zainstaluj nowe sterowniki. Nie korzystaj z IE, a jeśli już musisz pobrać chrome to zrób to z telefonu. Windows 7 jest przestarzały technologicznie. Zainstaluj Windows 10. Powtarzaj aż zadziała ;)
komentarz 21 sierpnia 2017 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
Chciałbym się dowiedzieć co jest nie tak dla minusującego.
komentarz 21 sierpnia 2017 przez Dheto Nowicjusz (120 p.)
Jakie nowe sterowniki ? Do Ethernet znalazłem tylko te od realteka. Win10 nie mam skąd wziąć.
komentarz 21 sierpnia 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)

X3h

1. Co da reset rutera jak inne urządzenia działają
2. Post wyżej napisałem żeby pingował onet.pl a także adres ip oneta więc myślę że wp.pl też nie będzie działać
3. Napisał że zainstalował sterowniki
4. IE nie ma nic do znaczenia, powinno działać na wszystkim
5. W7 jest dalej wspierany przez M$ i można go śmiało używać więc nie wiem co masz na myśli "przestarzały technologicznie"
6. Co to za rada z instalacją W10, internet powinien działać i nawet na XP 

komentarz 22 sierpnia 2017 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
W treści zapytania nie ma informacji o innych urządzeniach.

Nie jesteś pepkiem na forum.

Mógł zainstalować złe.

IE sprawia psikusa od czasu do czasu.

Wszystko co powstaje jest kierowane pod win 10. Win 7 jest wspierany ale coraz więcej producentów będzie go zostawiało.

Czasem zdarzy się że sterownik nie jest ok. Tak bywa i tyle.

Nie bądź taki strasznie spięty. Sorry...
komentarz 22 sierpnia 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
1. ...natomiast w odpowiedzi na mój post już napisał że działają

2. Wiem o tym, ale co to ma do rzeczy

3. tu sie zgodze, ale ciekawe że karty łapią ustawienia z dhcp

4. Zgadza się że IE lubi robić psikusy, ale jakby to była IE to by pingi przechodziły a tego nie robią

5. Hm, nie wiem jak coś działającego na w10 nie będzie działało na w7, no ale do bodajże 2020 można bezpiecznie używać w7, szczególnie jak ma oryginalną licencje

6. Nie jestem spięty, po prostu starałem się w miarę krótko odpisać na twojego posta, nie miałem w zamiarze wyjść na buca :) To ja przepraszam jeśli tak to zabrzmiało

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,514 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 292 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 508 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez james30k Bywalec (2,260 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...