• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Robienie projektów za free

Object Storage Arubacloud
+1 głos
360 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2017 w PHP przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
Witam.

Poszukuję strony (o ile takowa istnieje) na której będą zamieszczane projekty programistyczne które będzie można robić za free, w celu nauki, praktycznego sprawdzenia się w programowaniu a jednocześnie będzie można komuś pomóc. Miałoby to być coś w stylu zadane pl tylko że przeznaczone dla uczących się programistów.

Istnieje w ogóle coś takiego lub podobnego? A jeżeli nie to co polecacie do ćwiczenia swoich umiejętności programistycznych w praktyce?

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie znam, ale praktykuj pomoc na forum ludziom a sam się poduczysz jak cię ktoś skarci za głupie rady.
komentarz 20 sierpnia 2017 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
Chodzi mi o to żebym sam musiał tworzyć jakieś skomplikowane aplikacje, dzielić je na moduły i tym podobne rzeczy
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
To wymyśl sobie projekt i pisz go. Jaki problem?
komentarz 20 sierpnia 2017 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
Problem z kreatywnością :) Nie mam zielonego pojęcia co miałbym robić.
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Napisz projekt, wrzuć na GitHub, przekaż link na forum i ktoś zrobi Ci code review, wytykając błędy.
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Projekt dopasowany do twoich umiejętności?

załóżmy sytuację.. chcesz potrenować php-a-  MVC/framework.. Wymyślasz projekt prostego systemu CRM. Uczysz się frameworka i sklejasz projekt. Po skończeniu masz pewną wiedzę którą rozszerzasz.. potem robisz refaktoryzację kodu, właśnie twój poziom wzrósł..
komentarz 20 sierpnia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Zwracaj uwagę na to czego tobie lub innym brakuje, np. Nie podoba ci się paint i gimp a na PS cię nie stać to robisz swój program graficzny.
komentarz 20 sierpnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Ja preferuję znalezienie aplikacji i zrobienia jej klona, przykładów jest wiele :)

  • pierwszy mój taki projekt: kalkulator
  • drugi mój taki projekt: todoIst
  • trzeci: trello
  • czwarty: pracuj.pl

Też miałem problemy z kreatywnością, a w takich przypadkach znalezienie aplikacji i jej sklonowanie jest dobrą rzeczą :) 

komentarz 20 sierpnia 2017 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
Dobry pomysł. Spróbuję
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Możesz sobie wybrać coś z list:
https://github.com/karan/Projects
http://rosettacode.org/wiki/Category:Programming_Tasks

I rozbudowywać aplikacje o wymyślone przez siebie funkcjonalności - możliwości praktycznie nieograniczone.
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2017 przez krystian904 Mądrala (6,820 p.)

bardzo fany temat wink

tu masz projekty z forum https://forum.pasja-informatyki.pl/questions/nasze-projekty

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,012 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2017 w C# przez besest Użytkownik (530 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt
pytanie zadane 8 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
+6 głosów
1 odpowiedź 224 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2016 w HTML i CSS przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...