• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Raspberry Pi Zero

Object Storage Arubacloud
0 głosów
494 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Witam, zakupiłem sobie ostatnio Raspberry Pi Zero. Chciałbym teraz coś ciekawego z niego zbudować.

Czy mógłby mi ktoś polecić, gdzie mógłbym kupić wszystkie potrzebne rzeczy do stworzenia stacji pogodowej.

I jakie są to rzeczy?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 sierpnia 2017 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)

Polecam stronę (tu), masz tu sporo ciekawych pomysłów na projekty z Raspberry Pi.

komentarz 27 sierpnia 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
dzięki ;)
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Zależy jak bardzo rozbudowaną stacje chcesz stworzyć. Na pewno czujnik temperatury, są takie połączone, z czujnikiem wilgotności powietrza, do tego czujnik prędkości wiatru, czujnik kierunku wiatru, czujnik opadów.

Te elementy można pewnie kupić w polskich sklepach, ale na bank będą dwa razy droższe niż te prosto z Chin. Najlepiej poszukać na eBay, albo Alliexpress.
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
ok, dzięki.

Co polecasz na początek? Robić stacje badawczą, czy coś łatwiejszego?
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Jaroslaw Roj Obywatel (1,990 p.)
na początek to proste polecenia blink idt .

stacja pogodowa to w miarę tani i prosty projekt,,jeśli nie użyjesz czujnika prędkości wiatru i czujnika kierunku wiatru bo to najdroższe rzeczy chyba  ża jesteś w stanie sobie anemometr sam zbudować....mogę troche pomóc jak jest potrzeba, sam tym się bawię
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Pomoc zawsze się przyda. Ogólnie to siedzę w Webówce. Na Raspberry Pi wpadłem przez przypadek i temat mnie zainteresował. Stworzyłeś już jakieś projekty?
komentarz 20 sierpnia 2017 przez Jaroslaw Roj Obywatel (1,990 p.)
nie na samym Raspberry ale wemos d1(wifi) , arduino (ethernetshield)...rappsa używałbym jako serwer do zbierania i pokazywania danych, ja sam zbieram dane na localhoście

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 763 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 423 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 128 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...