• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed problem z kompilatorem w visual c++

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,456 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
zamknięte 19 sierpnia 2017 przez Jakub 0

witam, pobrałem najnowsze środowisko Microsoft Visual  studio c++ 2017 . Problem jest taki program nie kompiluje mi kodu w którym używam instrukcji 'cin' do wczytania stringa (dla inta jest ok) . Np. taki kod :

#include "stdafx.h"
#include <iostream>
#include <conio.h>

using namespace std;

int main()
{
	cout << "Hello, World!" << endl;

	int x; cin >> x; //dla int
	string y; cin >> y; //dla string
	
	return 0;
}

wyskoczy mi error: Ważność Kod Opis Projekt Plik Wiersz Stan pominięcia
Błąd (aktywny) E0349 żaden operator ">>" nie pasuje do tych argumentów operacji ćwiczenia utrwalajace c:\Users\komputer\Desktop\Jakub\c++\algorytmika\ćwiczenia utrwalajace\ćwiczenia utrwalajace\ćwiczeniautrwalajace.cpp 12  oraz: Ważność Kod Opis Projekt Plik Wiersz Stan pominięcia
Błąd C2679 dwuargumentowy ">>": nie znaleziono żadnego operatora, który przyjmuje prawostronny operand typu "std::string" (lub nie istnieje akceptowalna konwersja) ćwiczenia utrwalajace c:\users\komputer\desktop\jakub\c++\algorytmika\ćwiczenia utrwalajace\ćwiczenia utrwalajace\ćwiczeniautrwalajace.cpp 12 . 

Nie mam pojęcia czemu wczytanie stringa mi nie działa a inta już tak crying

To jest mój główny problem ale jeszcze do tego nie mogę użyć np. funkcji getch(); bo nie jest ona zgodna ze standardem ISO......itp. . Czy to można jakoś ominąć ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo naprawdę nie ogarniam o co chodzi zwłaszcza z pierwszym problemem  :( .Z góry dziękuje za waszą pomoc i pozdrawiam
 

komentarz zamknięcia: Juz znam odpowiedz

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 sierpnia 2017 przez niezalogowany
wybrane 19 sierpnia 2017 przez Jakub 0
 
Najlepsza
#include <string>
komentarz 19 sierpnia 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

dzięki za pomoc ,daje naj :),nie wiem tylko czemu tak trzeba skoro np...  code blocks tego nie wymagał ? Czy można jeszcze uniknąć błędu z funkcją getch() ? - wiem że nie jest ona naj nowsza ale dość wygodna w użyciu i drażni mnie że nie mogę jej używać tylko dlatego że nie jest zgodna z najnowszym standardem c++ angry

komentarz 19 sierpnia 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
*a jak jest nie możliwe korzystanie z getch w VS to co mogę użyć zamiennie ? Przepraszam że jestem tak natrętny i dziękuje za cierpliwość
1
komentarz 19 sierpnia 2017 przez niezalogowany
Możesz użyć funkcji _getch(). Co do dołączania nagłówka string - to raczej zależy od kompilatora. Zależy czy ktoś umieścił przeciążone operatory do std::string w iostream. Ogólnie praktyka jest taka, że jak robisz nową klasę to operatory przeciążenia dostarczasz w pliku z tą klasą i myślę, że ktoś się tym kierował ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt
pytanie zadane 6 września 2016 w C# przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 216 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 235 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...