• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozwój własnego umysłu.

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
294 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2017 w Offtop przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)

Witam serdecznie. 

W swoim życiu stawiam na pierwszym miejscu samorozwój- jestem osobą podatną na zachwyt osobami z nieprzeciętną inteligencją i zawsze wywierały silny wpływ na moje nastawienie do życia. 

Od niedawna zrozumiałem, że wymienione powyżej osoby łączy wspólna cecha- dokonały czegoś ponadprzeciętnego w życiu (bądź są w czymś ekspertami) i w społeczeństwie (w trakcie rozmowy) poprzez swoją osobowość i sposób prezencji wyróżniają się. 

Nieustannie przebywając wśród towarzystwa mam wrażenie, że sprawiam swoją osobą wrażenie naiwniaka. Mam świadomość tego, że ludzie z czasem przebywając ze mną ukazują swoją pełną dominację nad mną. Z drugiej strony mam poczucie, że poprzez swoje umiejętności szybkiego uczenia się (nigdy w szkole nie miałem problemu z nauką) i silne związanie z informatyką  oraz mocnym zaparciem na rozwój - (między innymi zrzuciłem 35 kg w ciągu 3 miesięcy) nie jestem osobą, która powinna być traktowana jak idiota. 

Zapewne będą pojawiać się komentarze z Waszej strony, że możliwy jest problem z otoczeniem, a nie ze mną, ale czy właśnie społeczeństwo nie wytacza pewnych standardów? 

Dlatego moje pytanie brzmi- w jaki sposób można wzbogacić swoją prezencję? jak zachować dystans nawet podczas zawierania bliższych relacji (jak znajomość z kolegami) w jaki sposób osiągnąć szacunek wśród ludzi? 

Oprócz tego zastanawiałem się, czy może nie wynika to z moich braków związanych z literaturą? Oglądam masę filmów i seriali, ale oprócz lektur szkolnych nigdy nie sięgałem po książki. Czy zatem polecacie jakąś rozwijającą literaturę? :D 

komentarz 19 sierpnia 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
https://www.reddit.com/r/socialskills/

Zerkałeś na tego subreddita?

ps: ciekawy nick

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Jak dla mnie to problemem jest tutaj samoocena

Uważasz się za gorszego bo nie widzisz co masz do zaoferowania, a to jak inni cie traktują ma dużo wspólnego z tym, jak traktujesz siebie samego

W moim przypadku pomógł ogólnie rozwój
Na początku bawiłem sie w sport (Street Workout), po pewnym czasie zauważyłem że w porównaniu do przeciętnego znajomego jestem w stanie przykładowo więcej razy podciągnąć się na drążku, przez co w psychice pojawił się głos mówiący, że w czymś jestem lepszy od "przeciętnej osoby"

Później wciągnęło mnie programowanie, w którym tworzyłem coraz to bardziej rozbudowane i zaawansowane programy
Byłem w stanie bez problemu stworzyć prostą grę i całkiem ok system zarządzania blogiem, podczas gdy wszyscy znajomi próbujący programowania zatrzymywali sie na etapie "jak zrobić podstawowy kalkulator z poradnikiem"
Co więcej, znajomy wiedzący że chce być programistą gier wcześniej, niż ja dowiedziałem się czym w rzeczywistości jest programowanie, dalej nie umie nic zrobić, a nawet napisanie prostej strony w html o wyglądzie w stylu początków internetu jest dla niego problemem, nie mówiąc już o programowaniu gier, czym chce sie zajmować w przyszłości

Takie sytuacje powodują że zauważasz, że w jakiejś dziedzinie jesteś lepszy od innych, a żeby być lepszym, musisz wybrać kierunek i się w nim rozwijać
Z czasem twoje umiejętności i wiedza w danej dziedzinie będą wyższe od przeciętnej osoby
Osobiście polecam programowanie (sam specjalizuje sie w backendzie aplikacji/stron interentowych), daje ogromne możliwości rozwoju, a jeśli już ogarniesz co i jak, to dodatkowo pracę nie pozwalającą umrzeć z głodu
komentarz 19 sierpnia 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
tworzę strony już 6 lat :D
komentarz 19 sierpnia 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
No i bardzo dobrze, jesteś w czymś lepszy od przeciętnego znajomego... no chyba że prawie wszyscy znajomi pracują w IT

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 192 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2020 w Offtop przez piojag Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 256 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2020 w HTML i CSS przez DominikPie Użytkownik (770 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,117 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...