• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programista wordpress - co powinien umieć?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,220 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2017 w PHP przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

Przeważnie zajmuję się PHP, jednak ostatnio postanowiłem trochę poeksperymentować.
Nie dawno wpadł mi w ręce Wordpress, który wydaje się być czymś ciekawym i dobrym do zarobienia dodatkowych kilku zł, patrząc na ilość zleceń. Jednak co do tych zleceń, lub nawet pracy na etacie jako osoba od Wordpressa.
Co powinna umieć taka osoba? Czy wystarczy samo tworzenie wtyczek, czy może powinienem jeszcze podszkolić się w tym, jak stworzyć stronę "wyklikując" ją w edytorze wzbogaconym o gotowe już wtyczki.
Co powinien umieć programista Wordpressa?

+Nie dawno wpadłem na książkę LINK i mam pytanie - czy jest ona dalej aktualna? Czy może jest już coś lepszego. Teoretycznie ma dobre opinie, jednak jest z 2012 i coś czuję że Wordpress od tych czasów się delikatnie zmienił.

3
komentarz 19 sierpnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Słowo "programista" to chyba duża przesada w tym wypadku.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2017 przez atiro01 Bywalec (2,390 p.)
Na pewno HTML i CSS by edytować i tworzyć szablony
0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2017 przez niezalogowany

Wordpress Developer powinien umieć tworzyć i modyfikować szablony (oczywiście w kodzie), znać strukturę tego cms'a oraz sprawnie posługiwać się jego elementami np. instalacja wtyczek, modyfikacja menu itd.

0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2017 przez niezalogowany

Na początek warto znać podstawy HTML i CSS. JS również się przyda, jeśli chcesz wprowadzić trochę więcej fajerwerków na stronę. W przypadku robienia szablonów możesz skopiować gotowy kod php ze strony wordpress-a (z tym nie powinno być problemów). Jeżeli chciałbyś się zabrać za pisanie własnych wtyczek do WP to już jest bardziej skomplikowana sprawa i tu już trzeba dobrze znać PHP-a wink

komentarz 19 sierpnia 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Zajmuje się głównie PHP, więc bardziej chodziło mi o to "czy da się wyżyć z programowania Wordpressa", mam tu na myśli głównie wtyczki, czy trzeba również bawić się w te kwestie wizualne typu szablony?
komentarz 19 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Jak chcesz "wyżyć" z WP to szablony przede wszystkim, a i tak to będzie dość marna sprawa (jeśli nie masz porządnych klientów i chcesz sobie pracować jako freelancer), bo zawsze znajdą się jacyś licealiści czy inni studenci, którzy zrobią to za przysłowiową miskę ryżu.
komentarz 19 sierpnia 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Czyli jednak lepiej zostać przy PHP i jego frameworkach
A Wordpressa traktować bardziej jako taki dodatek żeby "odpocząć" od codzienności i przy okazji zarobić dodatkowe kilka groszy
komentarz 19 sierpnia 2017 przez niezalogowany

Dobry programista backend-owy zarabia w polsce między 8-12 tys. zł, więc nw czy warto szukać wg alternatyw wink

komentarz 19 sierpnia 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
W sumie racja

Podobne pytania

+4 głosów
1 odpowiedź 3,543 wizyt
pytanie zadane 25 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 216 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,640 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez daniel500013 Użytkownik (850 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...