• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowa zmienna ze starej zmiennej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
182 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2017 w PHP przez Kamil Jarzyna Użytkownik (940 p.)
Mam zmienną $link która zawiera link bezpośredni do pobrania pliku.

Potrzebowałbym nową zmienna, która by wyświetlała nazwę pliku, link niestety jej nie zawiera.
1
komentarz 18 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a dokładniej :) ? wrzuć śwój kod i napisz co dokładnie chcesz zrobić
komentarz 18 sierpnia 2017 przez Kamil Jarzyna Użytkownik (940 p.)
Mam skrypt, który generuje linki premium, zdefiniowana tam jest zmienna $link , która przechowuje wygenerowany link, jest to link nie mający nazwy pliku w nim, a chciałbym aby wyświetlała się ona właśnie jako nazwa pliku. Teraz mam czysto echo $link;

a chciałbym żeby napis był jako nazwa pliku i odnośnik do linku.

 echo '<a href=' . $LINK . ' > ' .$nazwapliku . ' </a>'

Coś takiego
komentarz 19 sierpnia 2017 przez Kamil Jarzyna Użytkownik (940 p.)
Tzn. tak osoba wkleja link ktory wyglada tak:

link.pl/plik+przykladowy.rar

A nastepnie generator wypluwa link:
s01.hosting.pl/file.php?id=132232323

Można by było tak jak kolega napisać z sesji link stworzyć zmienną, tylko zamiast

link.pl/plik+przykladow.rar

chciałbym uzyskać

plik przykladowy.rar

+ to odstęp

Nie znam się za bardzo na PHP niestety, czyli tak nowa zmienna musiała by usunąć początkowy link do .pl/ i zamienić + na odstep.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2017 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
Rozbił bym na tablice i wyjmował z tego index, ale dajesz mało informacji.

Skąd bierzesz ten link? Troszkę opisałeś problem opisując go w większym problemie.
komentarz 18 sierpnia 2017 przez Kamil Jarzyna Użytkownik (940 p.)
Mam skrypt, który generuje linki premium, zdefiniowana tam jest zmienna $link , która przechowuje wygenerowany link, jest to link nie mający nazwy pliku w nim, a chciałbym aby wyświetlała się ona właśnie jako nazwa pliku. Teraz mam czysto echo $link;

a chciałbym żeby napis był jako nazwa pliku i odnośnik do linku.

 echo '<a href=' . $LINK . ' > ' .$nazwapliku . ' </a>'

Coś takiego
komentarz 19 sierpnia 2017 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
Rozumiem o co Ci chodzi. Ale jeśli nie masz nazwy lnku, to pozostaje sparsować stronę z linkiem na oryginalnej stronie, rozbić ją na tablicę i wyjąć tą nazwę linku z diva lub innego znacznika. Ew jako kompromis samemu nazwać ten link. Nie podpowiem Ci jak to zrobić w PHP bo dawno w tym nie robiłem. Właściwie dzisiaj to w PHP jestem leszczem.

Myśl jednak programowo, matematycznie i logarytmicznie. Jeśli w niewiadomej nie masz wszystkich atrybutów, stwórz brakujące sam.
komentarz 19 sierpnia 2017 przez Kamil Jarzyna Użytkownik (940 p.)
Tzn. tak osoba wkleja link ktory wyglada tak:

link.pl/plik+przykladowy.rar

A nastepnie generator wypluwa link:
s01.hosting.pl/file.php?id=132232323

Można by było tak jak kolega napisać z sesji link stworzyć zmienną, tylko zamiast

link.pl/plik+przykladow.rar

chciałbym uzyskać

plik przykladowy.rar

+ to odstęp

Nie znam się za bardzo na PHP niestety, czyli tak nowa zmienna musiała by usunąć początkowy link do .pl/ i zamienić + na odstep.
0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Skoro piszesz, że wygenerowany link nie posiada nazwy pliku w sobie to może podczas generowania tego linku zapisz sobie w sesji tablicę asocjacyjną typu [wygenerowany kod] => [nazwa pliku]. (O ile znasz nazwę pliku podczas generowania tego linku.)
komentarz 19 sierpnia 2017 przez Kamil Jarzyna Użytkownik (940 p.)
Tzn. tak osoba wkleja link ktory wyglada tak:

link.pl/plik+przykladowy.rar

A nastepnie generator wypluwa link:
s01.hosting.pl/file.php?id=132232323

Można by było tak jak kolega napisać z sesji link stworzyć zmienną, tylko zamiast

link.pl/plik+przykladow.rar

chciałbym uzyskać

plik przykladowy.rar

+ to odstęp

Nie znam się za bardzo na PHP niestety, czyli tak nowa zmienna musiała by usunąć początkowy link do .pl/ i zamienić + na odstep.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 242 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 344 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2018 w PHP przez Mebya Użytkownik (700 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 357 wizyt
pytanie zadane 16 września 2015 w PHP przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...