• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Smartfon się rozpierdyknął - jak odzyskać dane z pamięci wewnętrznej?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
2,638 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2017 w Urządzenia mobilne przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
Witam Pasjonaci, jest sprawa.

W telefonie mi się jakiś czas temu zbiła szybka, ale wciąż działał. A dzisiaj przestał działać wyświetlacz. Znaczy, podświetlenie ekranu działa, ale nic się na ekranie nie wyświetla. Ogólnie to i tak ten telefon jest spisany na straty. Chodzi mi o odzyskanie danych z pamięci wewnętrznej. Nie zdjęć, tylko po prostu pewnych plików (nie ma ich w żadnej chmurze).

Jak wiadomo, podłączając telefon pod komputer, żeby dostać się do danych, trzeba podać kod na telefonie, a tego zrobić nie mogę. Jest więc jakiś sposób, żeby odzyskać te dane?
komentarz 18 sierpnia 2017 przez TomaszA2 Obywatel (1,720 p.)
Tego kodu nie da się jakoś wpisać ,,na ślepo"? (no chyba że dotyk również nie działa)

Chyba powinieneś pamiętać gdzie mniej więcej na ekranie to będzie. (u siebie to nawet w ustawieniach na ślepo dałbym radę zmienić przechodząc tam aż z pulpitu)
komentarz 18 sierpnia 2017 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
Próbowałem, ale wygląda na to, że dotyku też nie odczytuje. Lipa
komentarz 16 lipca 2018 przez KaleyCuoco Nowicjusz (100 p.)
komentarz 4 sierpnia 2018 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
Jeśli dobrze rozumiem, to nie można tego zrobić bez wyświetlacza.

PS: Minęło sporo czasu, ale temat wciąż aktualny :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2017 przez Maciej Fras Użytkownik (840 p.)
Ja mam taką propozycje - hasło możesz wpisać podłączając klawiaturę/myszkę (zakładając że łapnie). Jeśli chodzi o wyświetlacz to spróbuj przyłożyć blisko do niego lampkę i zobacz pod różnym kątem czy  czegoś nie widać. Jeżeli nic nie da rady możesz zawsze "na ślepo" wejść do recovery mode i zrobić factory reset. Jeżeli nic z tego, to jest jeszcze jedna opcja. Musisz znaleźć jakieś oprogramowanie do swojego telefonu, najlepiej jakiś terminal, który pozwala ci wykonywać w nim operacje w trybie recovery - tak uda ci się go prawdopodobnie połączyć z kompem, ew. Zrobić hard reset. Więcej nie wymyślę bo nie wiem jaki masz telefon :)
komentarz 19 sierpnia 2017 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
LG Leon Andr 5.0.1 a ekran chyba nie łapie dotyku, próbowałem. W takim razie już raczej nic nie można zrobić?

A i to nie jest hasło tylko wzór na Andr (te 9 kropek)
komentarz 19 sierpnia 2017 przez Maciej Fras Użytkownik (840 p.)
No to spróbuj tak : wyłącz telefon, i włącz ponownie, tylko że podczas włączania trzymaj przycisk vol-. Powinieneś w ten sposób przejść do recovery mode. Teraz możesz spróbować podłączyć telefon do komputera i poszukać jakiegoś oprogramowania które pozwoli ci na przenoszenie plików w tym trybie, może masz jakiś program od lg albo coś takiego. Poza tym, mimo wszytko spróbuj tego co wyżej napisałem. Wydaje mi się, że myszką powinieneś móc odblokować ten wzór. Jak nic nie da rady, to pokombinuj wg tego tutoriala ( Jest trochę kombinowania tutaj, ale już chyba więcej ci nie pomogę musisz zrobić co jest tutaj napisane i wgrać to . Jak czegoś nie rozumiesz to googluj i szukaj co robić na forach i innych tutorialach, powodzenia): http://forum.android.com.pl/topic/238771-awaryjne-kopiowanie-danych-z-telefonu-na-komputer/
komentarz 19 sierpnia 2017 przez niezalogowany
Hard reset nie formatuje przypadkiem partycji /data?

W recovery mode nie można użyć adb?
komentarz 19 sierpnia 2017 przez Maciej Fras Użytkownik (840 p.)
Przepraszam - hard resetu oczywiście nie rób bo usuwa dane ... Jeżeli chodzi o adb to powinieneś móc go użyć w recovery mode.
komentarz 20 sierpnia 2017 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
edycja 20 sierpnia 2017 przez maciek061
Z tym że LG Leon nie obsługuje USB OTG, ale spróbuję zrobić, co napisałeś. Dzięki za poświęcony czas :)

Jak zajrzałem do tego linka, to widzę, że czeka mnie ciężka przeprawa...

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 693 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez PelikanFix16 Użytkownik (950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 10,705 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...