• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

.NET Core - czy warto?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,145 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2017 w C# przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Jakiś czas temu postanowiłem że wrócę do C# (po pół roku przerwy), jednak natrafiłem na coś takiego jak .NET Core, o czym wcześniej jakoś dużo nie słyszałem, a teraz stało się strasznie popularnie.

Jak wygląda sytuacja na rynku? To znaczy, czy uczenie się tego się opłaca?
Oraz czy są jakieś większe różnice w programowaniu, typu troche inne nazwy metod wbudowanych, inne możliwości, przeznaczenie itp?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 sierpnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Mój przyszły szwagier właśnie pracuje w firmie która korzysta z .NET core. Ogólnie .NET core jest spoko bo:

  • Jest wieloplatformowy
  • Jest OpenSource
  • Jest kompatybilny z innymi implementacjami .NET
  • Poza tym można pisać w bardzo fajnym języku (według mnie) którym jest C# :)
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2017 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
.net core to nic innego jak .net framework. Core jest odchudzony poprzez usunięcie napisanych bibliotek. W starym framework będą aplikacje jeszcze przez wiele lat, w końcu cały świat w tym pisał lecz core zdecydowanie jest przyszłością o wiele się nie różni od starego .net

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 182 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2023 w C# przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,201 wizyt
pytanie zadane 4 października 2017 w Inne języki przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 2,601 wizyt
pytanie zadane 3 października 2016 w C# przez crucialbase Nowicjusz (140 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...