• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

dziwne błędy w dev c++ (o co chodzi w treści)...

Object Storage Arubacloud
+1 głos
569 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

witam ,mam nie typowe pytanie . Ponieważ mój komp jest w naprawie a laptop jest dość kiepski to zainstalowałem dla niego lekkie środowisko jakim jest dev C++ (tylko na pewien czas z niego korzystam). Natrafiłem na ciekawą sytuacje i nie mam pojęcia jak ją skomentować .Mianowicie napisałem program obsługujący drzewo binarne (często się wysypywał i był nie stabilny) . Ponieważ przez długi czas nie mogłem naleźć żadnych błędów to w desperacji skopiowałem cały kod i wkleiłem go do nowego projektu . Ku mojemu zaskoczeniu teraz program chodził ok ,nie jest to jedyna taka sytuacja ,nie raz mam błąd kompilacji ,z kompiluję go od nowa i już wszystko 'działa jak w bajce' . Mam pytanie czy takie sytuacje rzeczywiście są możliwe (nie wiem jak to sensownie wytłumaczyć) A przyrzekam że nic nie zmieniałem w kodzie frown . Dziękuje z pomoc i pozdrawiam :)

1
komentarz 18 sierpnia 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Cóż, mi się zdarzało, i to nawet nie aż tak rzadko, w msvc. Problem wynikał, jak się domyślam, z tego, że kompilator nie przekompilował wszystkiego co powinien i wynikową binarke sklecił z plików pośrednich (*.o, *.obj - różne rozszerzenia te pliki przyjmują zależnie od kompilatora) z dwóch kompilacji. Pełen rebuild wtedy zawsze był rozwiązaniem.

Ofc taki problem ma prawo istnieć tylko przy wielu plikach źródłowych. Jeśli u ciebie był tylko jeden, to nie wiem co może się dziać, ale Dev C++ jest znany z różnych mało przyjemnych magii.
1
komentarz 18 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

ale Dev C++ jest znany z różnych mało przyjemnych magii.

A co ma Dev-C++ do GCC ? Dev-C++ czy nie Dev-C++ - to tylko IDE.

2
komentarz 18 sierpnia 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Słuchaj, ja nie wiem co się tam dzieje ani dlaczego, ale faktem jest, że się dzieje :P
komentarz 18 sierpnia 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Dzięki , cóż ... spodziwałbym sie błędu kompilacji ale cieżko wytłumaczyć błędy w programie które raz są a raz ich nie ma ;) . Za to w środowisku innym niż dev takich sytuacji rzeczywiście nie napotkałem
1
komentarz 19 sierpnia 2017 przez bartolinciu Dyskutant (7,580 p.)

A co ma Dev-C++ do GCC ? Dev-C++ czy nie Dev-C++ - to tylko IDE.

Niby IDE nie jest powiązane z kompilatorem, ale prawda jest taka, że IDE zarządza jakie pliki kompiluje, jak nazywają się pliki wynikowe, jaki są flagi kompilatora, a te żeczy mogą sporo namieszać w programie. Więc jednak od użytego IDE wiele zależy.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 218 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 462 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2016 w C i C++ przez konrad99 Gaduła (4,090 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 580 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...