• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer - Monitor przejściówka adapter

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
665 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez MrOften Początkujący (310 p.)
Witam, będę zmieniał komputer ale karta graficznaj nie ma wejścia na VGA a mój monitor tylko takie posiada. Jest jakaś przejściówka czy od razu nowy monitor kupować? Jeśli jest to jakbyście podesłali link do takiej przejściówki.

Z góry dziękuje ;)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 sierpnia 2017 przez niezalogowany
Podaj model karty graficznej.
0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
edycja 18 sierpnia 2017 przez ChuZZZta
Są przejściówki na allegro za parę złotych DVI -> DSUB ale musisz sprawdzić czy twój model karty umożliwia ich zastosowanie. Ja mam na przykład w moim radeonie 7850 dwa wejścia dvi i tylko do jednego mogę podłączyć taką przejściówkę. Często wraz z kartą w zestawie producent dorzuca takową jako bonus. :D

Jeśli twoja karta nie będzie miała takiej możliwości, to można kupić konwertery sygnału cyfrowego na analogowy ale one już kosztują więcej i umówmy się, lepiej już sobie nowy monitorek sprawić do zestawu :)

@Edit
W sumie patrząc na allegro te jakieś "konwertery" hdmi->dsub też są tanie, ale po ich wyglądzie widać że pochodzą od naszych skośnookich przyjaciół także ciekawe jak działają, nie miałem takiego w ręce jeszcze :D
komentarz 19 sierpnia 2017 przez sasiadstar Nowicjusz (160 p.)
Co do konwertera to mogę napisać trochę w podobnym temacie bo mam takie cudo vga-Hdmi i nawet to działa, nie obsługuje wszystkich rozdzielczości tylko wybrane (mój 3) więc podejrzewam że będzie podobnie. Jakość obrazu dobra, no ale niestety dochodzi plątanina kabli bo to cudo trzeba zasilać (w moim przypadku micro usb).
komentarz 19 sierpnia 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
DVI jest wejściem analogowo-cyfrowym dlatego nie potrzeba konwertować sygnałów jedyne co trzeba zrobić to zmienić wygląd wtyczki dlatego też takie adaptery są tanie. Jednak u mnie na karcie graficznej podawany sygnał na pinach analogowych miał maksymalną rozdzielczość 1280x720 co trudno było wyczytać z specyfikacji karty graficznej.
komentarz 19 sierpnia 2017 przez sasiadstar Nowicjusz (160 p.)

Powiedz to koledze tls01 on ma swoją wizję świata.

Dokładnie się z tobą zgadzam, choć spotkałem się z przypadkiem gdzie na DVI nie było sygnału analogowego ale było wyjście VGA innych opcji nie znam poza taką że jak jest samo DVI to analog też w nim jest.

No może też tak być że wogóle ta karta graficzna nie ma żadnego wyjścia jak wspomniał kolega tls01 (żałosne) wtedy pozostaje przekaz telepatyczny.

komentarz 19 sierpnia 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)

rafal612b Nie zgadzam się z tym że na każdy port DVI założysz taką przejściówkę port DVI-D wysyła tylko sygnał cyfrowy. Jeśli mówisz o wejściu analogowo-cyfrowym to masz na myśli DVI-I, i teraz pytanie jakie wejście ma karta autora tematu.

Także  tls01 ma racje, wystarczy chwile resaerchu w wikipedii, a nawet jeśli nie to nawet wizualnie widać że adapter dvi->dsub nie pasuje do portów dvi-d:

http://i.stack.imgur.com/6K4tr.png
https://sklep.rms.pl/img/product_media/1001-2000/przejsciowka_wtyk_dvi_gn_16635.jpg

komentarz 19 sierpnia 2017 przez niezalogowany
DVI jest wyjściem cyfrowym.

DVI-I wysyła również sygnał analogowy - to zapewnia kompatybilność z VGA (DVI miało VGA zastąpić).

Nie wierzycie? Weźcie dowolne GPU NVidii oparte na architekturze Pascal i użyjcie w nim przejściówki DVI-D -> Sub. W AMD chyba też już wywalono DAC.

 

btw. Bądźcie ludźmi, a nie burakami.
–2 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2017 przez sasiadstar Nowicjusz (160 p.)
komentarz 18 sierpnia 2017 przez sasiadstar Nowicjusz (160 p.)
Skoro karta nie ma vga to ma dvi wiec nie rozumiem niezadowolenia.
komentarz 18 sierpnia 2017 przez niezalogowany

Dałeś link do pierwszej lepszej przejściówki DVI-A -> D-Sub bez wiedzy o portach wyjściowych, jakie posiada karta. Nowsze modele w ogóle nie posiadają analogowych wyjść.

 

Skoro karta nie ma vga to ma dvi

1. Nie, bo są GPU bez żadnych portów wyjściowych.

2. Nawet jeśli jest DVI, to jak pisałem wyżej - może (w nowych GPU jest) być ono wykorzystywane tylko do przesyłania sygnału cyfrowego.

 

A teraz ty uzasadnij swojego downvotea. (-:

komentarz 19 sierpnia 2017 przez sasiadstar Nowicjusz (160 p.)
A na jakiej podstawie ty oceniłeś mój komentarz nie mając modelu stwierdziłeś że nie mam racji a w 99% przypadków tak właśnie jest że jak karta nie ma vga to w cyfrowym jest analog.

I nie opieram się na gdybaniu tylko wieloletnim doświadczeniu (no ale fakt od dwóch lat nie siedzę w temacie to co ja się tam znam)

Podsumowując prawdopodobieństwo że nie ma sygnału analogowego według mnie jest mniejsze niż szansa że ten sygnał jednak na tym wyjściu jest.

Więc sory.
komentarz 19 sierpnia 2017 przez niezalogowany

Nie opierasz się na gdybaniu. Tylko na wróżeniu. 

Nawet jeśli w 99% (lol nie) przypadków GPU ma wyjścia analogowe, to czy przez to możesz ewentualnie wprowadzić autora wątku w błąd? 

 

w cyfrowym jest analog.

no ale fakt od dwóch lat nie siedzę w temacie

(-:

 

komentarz 19 sierpnia 2017 przez sasiadstar Nowicjusz (160 p.)

Pomyliłeś chyba znaczenie słów 

Wróżenie (wróżbiarstwo), in. dywinacja (łac. divinatio) – zespół czynności związanych z próbami przepowiadania przyszłości z pomocą specjalnych przedmiotów i technik, a według niektórych interpretacji, także sił nadnaturalnych (zob. siła wyższa). W środowisku naukowym wróżenieuznawane jest za pseudonaukę.

Opieram się na doświadczeniu jak nie znane ci jest to słowo

https://pl.wikipedia.org/wiki/Do%C5%9Bwiadczenie

Ach ta dzisiejsza młodzież czego uczą w tych szkołach.

komentarz 19 sierpnia 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)

Jeśli masz takie wspaniałe doświadczenie, to powiedz nam sasiadstar, jak podłączysz do tej karty (wziąłem pierwszą lepszą z morele) monitor na VGA:

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-3gb-gddr5-192-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-3gd-974918/

No i co? :) Zrobiłbyś 5min research tematu, przyznał się do błędu a nie dalej brniesz w zaparte... :)

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 254 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,751 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez Prime_Bull Obywatel (1,820 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 316 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez daniel2k Obywatel (1,380 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...