• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Znalezienie czegos nowego, ciekawe jezyka etc.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
541 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
Sluchajcie programowanie  w php/html/css/js - srednio mnie interesuje tak samo jak w javie - android. Co moglibyscie polecic innego?? Jest cos takie co odroznia sie od pozostalych?? Cos co moglo by mnie zaineteresowac?

11 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Według mnie powinieneś zastanowić się co chcesz tworzyć, języki i technologie to tylko narzędzia pracy.
+2 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez Adam Knie Mądrala (5,650 p.)
Ja natomiast polecę Pythona :)
Prostota i efektywność tego języka może Ci się spodobać, no i fakt iż wszystko w Pythonie jest obiektem, co za tym idzie, masz pełną obiektowość. (Podobnie jak Lua, którą też polecam).
komentarz 7 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Pełna obiektowość jest też w JS, co mało kto wie ;) No i AFAIR w Ruby
komentarz 7 czerwca 2015 przez Adam Knie Mądrala (5,650 p.)
Całe życie się czegoś człowiek uczy ;p
Dzięki za info. :)
komentarz 8 czerwca 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Python mądry wybór. Zasada 'wszystko jest obiektem' funkcjonuje w wielu językach, a pierwszą była Java.
komentarz 8 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Czekam, aż będzie obowiązywać w PHP…
komentarz 8 czerwca 2015 przez niezalogowany
Python jeden w moich ulubionych jezykow :)
+1 głos
odpowiedź 8 czerwca 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
Naucz się asemblera. Język się jednak nieco wyróżnia wśród tylu HLL-ów, a może przy okazji RE ci się spodoba.
+1 głos
odpowiedź 8 czerwca 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
No to może C#  i .NET
+1 głos
odpowiedź 8 czerwca 2015 przez niezalogowany

Od pozostałych z całą pewnością odróżnia się Objective-C (ale bardziej przez konwencje aniżeli składnię) oraz swift.

+1 głos
odpowiedź 8 czerwca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Hej.

Ja od siebie polecę C# jak .NET . Urzekły mnie osobiście swoja klarownościa - chociaż zdaje sobie sprawę, że nie każdemu to podejdzie. Próbuj, szukaj. Pamietaj abyś się określił, jaka część Informatyki Cię interesuje. Programowanie obiektowe, technologie webowe czy bardziej zawężone działy.  Wyznaję zasadę, że Informatyk do wszystkiego - jest do niczego ;)

Pozdrawiam,

Kamil.
+1 głos
odpowiedź 8 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Python, Autoit
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Mnie urzekł swą surową pięknością C++. :) Ale jeśli chcesz czegoś innego, to być może Haskell Cię zainteresuje? :)

Tylko ostrzegam: musisz zmienić podejście, jeśli chcesz do niego podejść. ;)
komentarz 7 czerwca 2015 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
co masz na msli?
komentarz 7 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Np. zrozumienie, że wszystko da się zrobić funkcją i nie można się bawić w żadne skutki uboczne.
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Polecam ezoteryczne języki programowania: Brainfuck, Malbolge, Shakespeare, ArnoldC czy w końcu IMO najlepszy - Whitespace ;)

Z normalniejszych warto spojrzeć na bardziej hipsterskie języki - Rust i Go (czyli Mozilla vs Google ;)).

Istnieją jeszcze języki funkcyjne, o zupełnie innej filozofii (JS jest trochu taki) - Haskell czy Erlang

No i jeszcze metaprogramowanie/programowanie języków, np http://zaach.github.io/jison/docs/
komentarz 7 czerwca 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
To może Prolog.
komentarz 8 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
W sumie to jeszcze Lispa nie wymieniliśmy :D
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez Kaspero Obywatel (1,920 p.)
Obiective C na IOS?? co ty na to?
komentarz 7 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
A czemu nie Swift? ;P
komentarz 7 czerwca 2015 przez Kaspero Obywatel (1,920 p.)
Dałem Tobie jedynie alternatywę do androida, może jeszcze python co ty na to?
komentarz 7 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Ale to nie mnie ;) Ja się tylko zastanawiam czemu starszy język dla iOSa skoro Apple robi kampanię nowego.
komentarz 8 czerwca 2015 przez niezalogowany
Robi - fakt. Ale przedsiębiorstwa niechętnie się na niego przerzucają. Osobiście wychodzę z podobnego założenia co Ty - mało tego swift jest naprawdę przyjemnym językiem.
komentarz 8 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Niechętnie, bo przepisywanie dużej ilości kodu na nowy język jest dość niewdzięcznym zadaniem. Zwłaszcza jeśli produkt ma oferować wysoką stabilność. Nie bez przyczyny NASA potrzebuje obecnie programistów fortrana ;)
komentarz 8 czerwca 2015 przez niezalogowany
Doskonale zdaję sobie sprawę z powodu takiego zachowania i wcale mnie ono nie dziwi, dlatego jeżeli ktoś poważnie myśli o platformie iOS/OS X to zawsze jako priorytetowy język polecam Obj-C, a swift to taka... interesująca ciekawostka (przynajmniej na najbliższe kilka lat) ;)
0 głosów
odpowiedź 8 czerwca 2015 przez niezalogowany
Jesli interesujesz sie technologiami linuxowymi to przyda ci sie bash, a tak od siebie to polece perla :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 867 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 679 wizyt
pytanie zadane 25 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez doloroza Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...