• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór drogi i następnych projektów do zrealizowania

Object Storage Arubacloud
+1 głos
173 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2017 w Java przez plkpiotr Stary wyjadacz (12,420 p.)
zmienione kategorie 19 sierpnia 2017 przez plkpiotr

Chciałbym prosić Was o nakierowanie odnośnie pisania projektów w Javie.

Moja znajomość tego języka jest na miernym poziomie tzn. orientuję się w mechanizmach rządzącymi Javą, operuję na wybranych elementach Java SE 8, pisałem aplikacje desktopowe poprzez AWT/Swing jednak nigdy nie wykorzystywałem jej do pisania aplikacji webowych. W przyszłości chciałbym się zajmować właśnie tym - wykorzystując Springa, jednak wydaje mi się, że jest za wcześnie na naukę tego frameworka.

Jeszcze w czerwcu, przed wakacjami (jestem studentem) nie miałem pojęcia o technologiach webowych i bazach danych (pisałem dotychczas w C, C++, Javie i Matlab), przez co poświęciłem miesiąc na nauczenie się podstaw HTML, CSS, JS, SQL i PHP oraz zrealizowanie domorosłego projektu SquashCourt, zdaję sobie z tego sprawę, że takich aplikacji nie pisze się na produkcji, że zabrakło oddzielenia mechaniki od struktury, a także innych rzeczy które zawarłem w opisie projektu na moim repozytorium, a na które zwróciłem uwagę pod koniec lub już po zakończeniu jego realizacji, jednak stwierdziłem, że najwięcej nauczę się właśnie poprzez napisanie działającego projektu.

Myślicie, że warto było?

Tak wykorzystałem lipiec... W sierpniu rozpocząłem naukę wzorców projektowych i powrót do podstaw Javy. Tutaj są moje wątpliwości, co dalej robić uwzględniając drugi akapit o Javie... Mam takie plany:

  • zrealizować w tydzień projekt z JDBC + JUnit (tego za bardzo nie umiem), będę potrzebował coś różnego od MySQL - zastanawiam się nad PostgreSQL/Oracle, co wybrać?
  • w kolejny tydzień napisać coś z wykorzystaniem socketów/serwletów
  • wrzesień poświęcić na naukę podstaw Springa i Hibernate

Co o tym sądzicie, jest to możliwe do zrealizowania?
Te dwa tygodnie pozwolą na lepsze zrozumienie Springa i Hibernate, czy od razu przejść do nich?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 118 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2017 w Java przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 521 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 937 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2015 w Java przez nowszy94 Bywalec (2,320 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...