• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadania z programowania w języku C - podstawy.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
3,414 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2017 w C i C++ przez poczatkujacy12 Nowicjusz (150 p.)

Siemka, wykonuje zadania z książki "Język C, szkoła programowania, wydanie VI" Stephena Prata. Jestem obecnie w rozdziale 3 i zrobiłem wszystkie zadania oprócz jednego i nie jestem pewny tych co wykonałem, bo nie ma odpowiedzi na końcu książki, chciałbym aby ktoś sprawdził mi czy dobrze je zrobiłem ;)

Zadanie, które nie zrobiłem, nie wiem jak ułożyć sobie proporcje do tego, jeżeli tym sposobem można: Masa jednej cząsteczki wody to około 3.0x10^-23 g. Litr wody to 1000g. Napisz program, który pobiera objętość wody w litrach i wyświetla liczbę cząsteczek wody w tej objętości.

Poniżej zadania, które zrobiłem:

Zadanie 4 z książki:

Napisz program, który pobiera liczbę zmiennoprzecinkową i wyświetla ją najpierw w postaci ułamka dziesiętnego, a potem w notacji wykładniczej, a potem - jeśli posiadasz odpowiednio nowy kompilator - w notacji p. Zastosuj następujący wzorzec dla danych wyjściowych:

Podana liczba to 64.250000 lub 6.425000e+01 lub 0x1.01p+6

float liczba;
    printf("Podaj liczbe zmiennoprzecinkowa: ");
    scanf("%f",&liczba);

    printf("Twoja liczba w postaci ulamka dziesietnego: %.2f\n",liczba);
    printf("Twoja liczba w postaci notacji wykladniczej: %e",liczba);
    return 0;

Zadanie 5 z książki:

W roku jest około 3.156x10^7 sekund. Napisz program, który pobiera Twój wiek w latach, a następnie przelicza go na sekundy.

int wiek;
    int twoj_wiek_w_sekundach;
    double ilosc_sekund_w_roku=3.156e7;

    printf("Podaj swoj wiek: ");
    scanf("%d", &wiek);
    printf("Twoj wiek w sekundach to: %d", twoj_wiek_w_sekundach= wiek*ilosc_sekund_w_roku);
    return 0;

Zadanie 7 z książki

Calowi odpowiada 2.54 centymetra. Napisz program, który pyta o podanie Twojego wzrostu w centymetrach i wyświetla go w calach i odwrotnie.

int wzrost;
    float cal=2.54;
    float twoj_wzrost_w_calach;
    float cale;
    int ilosc_wzrostu;

    printf("Podaj swoj wzrost w cm: ");
    scanf("%d", &wzrost);
    printf("Twoj wzrost w calach: %f\n", twoj_wzrost_w_calach=wzrost/cal);
    printf("Podaj liczbe cali: ");
    scanf("%f",&cale);
    printf("Podana ilosc cali to tyle wzrostu w cm: %d",ilosc_wzrostu=cale*cal );
    return 0;


 

komentarz 17 sierpnia 2017 przez kGrab Użytkownik (700 p.)
DANE:

L - litr
ml - mililitr
g - gram
kg - kilogram

1 litr czyli 1000 ml (wody) wg zadania to 1kg czyli 1000g
czyli: 1 ml = 1g, bo d=1g/ml (wg zadania w rzeczywistości zależy od warunków ciśnienia, temperatury itd.)

1 g -> 10^-3 kg

1 cząsteczka wody -> 3.0x10^-23 g
x cząsteczek wody -> pobrana_wartość (ml lub g)

lub

1 cząsteczka wody -> 3.0x10^-23 x 10^-3
x cząsteczek wody -> pobrana_wartość x 10^-3 (L lub kg)

Reszta natomiast jest dla Ciebie wg zadań przedstawionych raczej jasna.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 190 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2017 w C i C++ przez poczatkujacy12 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 632 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2017 w C i C++ przez mleczko18 Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 285 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2019 w Inne języki przez niezalogowany

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...