• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

webserwis java, jak zacząć?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
408 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2017 w Java przez niezalogowany
Hej. Czytam książkę "Junior developer" Kupilasa i chcę wykonać przykładowy projekt z tej książki. Mianowicie polega on na utworzeniu webserwisu. Nie za bardzo wiem, jak za to się zabrać, nawet nie wiem, co dokładnie to oznacza. Czy mógłby mnie ktoś nakierować? Wskazać, którą dokumentację przeczytać, gdzie zobaczyć przykładowy webserwis od strony kodu itd. Webserwis ma pozwalać na wczytanie aktualny stan schroniska zwierząt. Obecnie zapisuję dane do pliku tekstowego i z niego odczytuję wszystkie informacje.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2017 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
wybrane 22 sierpnia 2017
 
Najlepsza
W bardzo dużym uproszczeniu webservice to taka klasa działająca na serwerze, która pod pewnym adresem udostępnia nam różne operacje. Przykładowo pod adresem http://localhost:8080/getStudents zwraca nam listę studentów z bazy danych w neutralnej technologicznie postaci (np. JSON lub XML), dzięki czemu możemy łatwo utworzyć klienta do obsługi tych danych. Klient może to być aplikacja konsolowa/okienkowa/androidowa lub strona, w której użyjemy JavaScript/jQuery. Do tworzenia webserwisu możesz użyć np. Springa z Tomcatem. Jeśli chcesz zaczynać od początku, to możesz zajrzeć na kanał YT Artur Owczarek, gdzie autor przeprowadzi cię przez obsługę baz danych, aspekty,tworzenie beanów i tworzenie prostych RESTowych usług itd.
+1 głos
odpowiedź 17 sierpnia 2017 przez adrian313 Bywalec (2,850 p.)

np. Tutaj

A tak konkretnie i przyszłościowo to tutaj.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 36,539 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2015 w PHP przez KatarzynaGie9 Bywalec (2,500 p.)
+6 głosów
12 odpowiedzi 1,080 wizyt
+3 głosów
1 odpowiedź 413 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2017 w Java przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...