• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wordpress - problem z menu oraz z logo na stronie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,920 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2017 w Systemy CMS przez Fifeq Nowicjusz (180 p.)

Hej! Piszę swój własny motyw do Wordpressa i napotkałem się na dwa problemy, z pozoru trywialne, ale już nie wiem co mam zrobić żeby to działało..

Problem 1: Logo wyświetla się tylko na jednej stronie, na reszcie nie, mimo że wszystko jest w jednym folderze. 

Logo wyświetla mi się tylko na localhost/wordpress/, a na każdej innej stronie np. localhost/wordpress/index(lub katalog, produkty, kontakt). Wchodząc na te strony i wciskając CTRL Shift J moim oczom ukazuje się

"Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found) -- logo.png". 

Samo logo wrzuciłem już chyba wszędzie gdzie się da

D:\xampp\htdocs\wordpress, D:\xampp\htdocs\wordpress\wp-content\themes\myowntheme. Nie wiem gdzie mam to wrzucić..

 

Problem drugi. Nie mogę stworzyć Menu w zakładce Wygląd. Dodałem odpowiedni kod do functions.php

<? function register_my_menu() 
{
  register_nav_menu('header-menu',__( 'Header Menu' ));
}
add_action( 'init', 'register_my_menu' ); ?>

Oraz do header.php

<?php wp_nav_menu( array( 'theme_location' => 'header-menu' ) ); ?>

 

A mimo to będąc w panelu i najeżdżając na "Wygląd" nie ma tego cholernego Menu. Co robię źle?

 

Dodam, że samo Menu pojawia się na stronie i jest wszystko okej

To wszystko, z góry dzięki za pomoc :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2017 przez Sandwitch Użytkownik (630 p.)

Hej

Co do aktywacji menu w zakładce wygląd to trzeba w pliku functions.php dodać linijkę:

add_theme_support('menus');

Ja uczyłem się żeby owinąć to w funkcję czyli np:

function mytheme_setup() {
add_theme_support('menus'); 
}

I funkcję tą  podpiąć do hooka 'init' (można też 'after_setup_theme' o ile się nie mylę):

add_action('init', 'mytheme_setup');

Jeśli coś pomyliłem to przepraszam, nie jestem obecnie po długiej przerwie w programowaniu ale powoli wracam ;)

Pozdrawiam!

komentarz 16 sierpnia 2017 przez Fifeq Nowicjusz (180 p.)
<? function register_my_menu() 
{
  register_nav_menu('header-menu',__( 'Header Menu' ));
}
add_action( 'init', 'register_my_menu' ); ?>

<? function mytheme_setup() 
{
add_theme_support('menus'); 
} 
add_action('init', 'mytheme_setup');
?>

Tak to teraz wygląda i nadal nie działa sad

komentarz 17 sierpnia 2017 przez Sandwitch Użytkownik (630 p.)
Pewnie walnę banałem ale na pewno otwierasz znacznik php w ten sposób: '<?php' ? Dopiero co się zorientowałem, że u Ciebie w kodzie jest '<?' zamiast  '<?php'.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 166 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 561 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2020 w Grafika i multimedia przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 375 wizyt
pytanie zadane 14 października 2017 w Systemy CMS przez lukaszlukasz Nowicjusz (170 p.)

92,538 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,923 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...