• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Angular2 - instalacja, walidacja formularza do osobnego komponentu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
309 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2017 w JavaScript przez svyatogor92 Użytkownik (670 p.)
Witam,

Zwracam się do Angularowych ogarniaczy, mianowicie

Chciałbym zainstalować Angulara 2, jednak Aktualnie po wpisaniu odpowiedniej komendy npm instaluje się Angular 4 zgodnie z najnowszym standardem, usunąłem już Angulara 4, jednak pytanie pozostaje jak zainstalować aktualnie dwójkę?

Drugie pytanie: Jak do Angulara 2 dodać osobne biblioteki Javascriptowe? Mam podpięty Jquery datepicker oraz timepicker- gdzie to się w tym Angularze wrzuca?

Trzecie: Jak prawidłowo ładuje się osobny plik z Javascriptem?

I Czwarte ostatnie: Po walidacji formularza w Javascript chciałbym, aby sukces walidacji kierował użytkownika do osobnego komponentu- czy da się tak? Czy trzeba używać TypeScripta do tego celu?

 

Z góry dziękuję :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2017 przez Agr Użytkownik (980 p.)
Tak więc po kolei.

Ad.1 Angular  4 to jest właśnie najnowsza wersja angulara 2, twórcy przyjęli sobie taką konwencję że pierwsza wersja tego frameworka będzie oznaczona dwójką (tak też zaczęto go nazywać) i po każdym większym updacie będą zwiększać tę cyfrę. Inaczej mówiąc stary angular to AngularJS a nowy to Angular 2+. Instalowanie w tym momencie wersji 2 która już się przedawniła kilka miesięcy temu to jedynie same problemy, także zostań przy 4.

Ad.2 Według mnie lepiej używać bibliotek które są dostosowane do angulara, dzięki temu łatwiej współpracować z frameworkiem, Tutaj masz angularowy datepicker i timepicker razem z opisem jak dodac je do projektu i jak skonfigurować pod własne potrzeby.
https://github.com/jkuri/ng2-datepicker
https://github.com/DanielYKPan/date-time-picker

Ad. 3 Osobny plik js można załadować w najprostszy sposób, czyli używając tagów <script> w index.html.

Ad. 4 Pytanie wydaje mi się nieco dziwne, używasz angularowej walidacji czy masz może jakąś bibliotekę do tego?
komentarz 17 sierpnia 2017 przez svyatogor92 Użytkownik (670 p.)
Sprawa ma się tak, że dostałem zadanie rekrutacyjne dotyczące stanowiska związanego z JS, które wymaga ode mnie zrobienia prostego formularza kontaktowego zawierającego pole tekstowe, imienne, mailowe oraz koniecznie tą datę oraz godzinę. Całość ma być wykonana właśnie w JS, z pominięciem backendu i zaimplementowana do Angulara. O ile faktycznie mogę wykorzystać pluginy, które poleciłeś o tyle dodawanie osobnego pliku js do Angulara 4 w moim przypadku skutkowało wywaleniem błędu 404 file not found :( niezależnie gdzie go dodałem i wywołałem <script> czy w głównym katalogu czy w poszczególnych komponentach.

Docelowo chciałbym aby po JSowej walidacji przekierowywało do osobnego komponentu o ile to oczywiście wykonalne, ale zdaje się, że tak. Pytanie tylko czy jestem w stanie zrobić to bez używania wyłącznie TypeScripta.

Formularz mam już zwalidowany zgodnie z wytycznymi. Pozostaje mi tylko "skleić" go z angularem.
Czy taka opcja jest do zrobienia?

 

Dzięki :)
komentarz 17 sierpnia 2017 przez Agr Użytkownik (980 p.)
Wydaje mi się że źle podszedłeś do tego zadania. Nie po to ładujemy komuś do przeglądarki ponad megabajt javascript'u żeby jeszcze klepać samemu walidację :) Proponuję zerknąć do dokumentacji angulara i napisać ten formularz używając formGroup w połączeniu z formControl. To rozwiązuje też problem przekierowania bo pod zdarzenie submit formularza jedną linijką kodu możemy podpiąć dowolną funkcję i tu w zależności na ile prosta ma być ta apka możemy ukryć jeden komponent i pokazać inny albo przekierować użytkownika do innego routa. Co do samego typescriptu to nie jest wymagany ale ogromna większość deweloperów Ng2 z niego korzysta, nie zrażaj się tym że wcześniej w nim nie pisałeś, przy takiej skali projektu bez problemu sobie poradzisz nawet z podstawową wiedzą z js.

A co do zewnętrznych skryptów to jeżeli są odpowiednio podpięte w index.html to muszą działać. Status 404 oznacza że src skryptu prowadzi w złe miejsce, bez spojrzenia w kod ciężko powiedzieć o co chodzi. Być może tag <base> ma tu jakiś wpływ..

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,421 wizyt
pytanie zadane 18 października 2018 w JavaScript przez drraco Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 262 wizyt
pytanie zadane 6 października 2018 w JavaScript przez Sobol3k Użytkownik (690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,182 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,454 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...