• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mam 12 lat od czego zacząć?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,405 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2017 w C# przez Antek Nawrocki Nowicjusz (170 p.)
edycja 15 sierpnia 2017 przez Eryk Andrzejewski
Zacznijmy od tego że, niedawno ściągnąłem Unity. Wiem, na czym polega programowanie (C# itd.) i potrafię modelować w Blenderze (50℅-50℅). Ale co dalej? (Znam angielski) Mimo, że mam 12 lat jestem gotowy do nauki i proszę, żeby ktoś otworzył dla mnie tylnie drzwi do programowania i poszerzył mi horyzonty. Proszę o rady i linki do poradników, bo sam się nie mogę odnaleźć. A najlepiej gdyby ktoś mi to wyjaśnił (np. przez Discorda), bo naprawdę chce się uczyć.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 sierpnia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
wybrane 5 marca 2020 przez Antek Nawrocki
 
Najlepsza

Witam

Miło słyszeć, a raczej czytać, że kolejne osoby interesują się programowaniem. A najlepiej zacząć za młodu

Chcesz zacząć naukę tworzenia gier? Ok, sam korzystam z Unity do tworzenia moich projektów. Powinieneś go szybko opanować, bo jest łatwy w obsłudze, a jeśli się dłużej w nim popracuje można zrobić na nim bardzo wiele (wszystko zależy od umiejętności, jak przy każdej technologii)

Ale zacznijmy może od początku. Napisałeś, że wiesz na czym polega programowanie, ale znasz jakiś język? Umiesz napisać choćby prosty program, będący prostym kalkulatorem?

Jeśli nie, to radzę nauczyć się najpierw jakiś podstaw, na początku proste programy w konsoli, bo graficzne cuda nie widy dla początkującego mogą być bardzo interesujące, ale nic nie zdziała się kolorową otoczką, jeśli sama konstrukcja programu jest beznadziejna

Zaraz inni użytkownicy, wyznający inną metodę nauczania, mnie zjedzą, ale polecam najpierw zapoznać się z C++ i poradnikiem założyciela tego forum:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLOYHgt8dIdoxx0Y5wzs7CFpmBzb40PaDo

oraz po tym kursie, kurs obiektowy:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLOYHgt8dIdozvOVheSRb_qPVU-4ZJA7uB

Jest to jeden z lepszych polskich kursów na polskim youtubie, sam od niego zaczynałem (zaczynałem na poważnie naukę programowania)

Kurs pozwoli Ci zrozumieć na czym polega programowanie i nauczy logicznego myślenia. Najlepiej robić po każdym odcinku identyczny program jak na filmie, to pomaga szybciej zapamiętać

Ucząc się jednego języka prościej i szybciej będziesz mógł opanować inne, bo są one podobne w strukturze

Później możesz zacząć naukę C#, którego szybko powinieneś opanować, tylko jeśli chcesz go wykorzystywać do Unity, to radze od razu uczyć się tego języka pod ten silnik, bo trochę jest inny, jeśli mogę to tak powiedzieć, ale zasada działania ta sama

Dobrym kursem na początek jest ten, według mnie:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLiyfvmtjWC_Up8XNvM3OSqgbJoMQgHkVz

(mówiłeś, ze znasz angielki, więc chyba nie będzie problemu)

I oczywiście dokumentacja to podstawa, bo bez niej daleko nie zajdziesz:

https://docs.unity3d.com/Manual/index.html

 

Powodzenia

 

+1 głos
odpowiedź 15 sierpnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Cześć.

Chętnie pomożemy, ale póki co tak naprawdę nie wiemy konkretnie w czym. Po tagach do pytania widzę, że pytasz o wybór języka. Jeżeli pobawiłeś się nieco tym Unity i podoba Ci się ono, to proponuję przy nim zostać. Poucz się tego C# i spróbuj zrobić coś fajnego.

A jeśli nie, to podaj więcej konkretnych informacji na temat tego, czego chcesz się nauczyć i z czym masz problem.

Zapraszamy na naszego forumowego IRCa: https://forum.pasja-informatyki.pl/chat-irc
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2017 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Co do języka pozostaje tylko C# gdyż w Unity 2017 usuną możliwość kompilacji Skryptów w Boo i UnityScript(JavaScript),

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 566 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bOY123 Początkujący (420 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,044 wizyt
–2 głosów
2 odpowiedzi 1,859 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...