• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop Programowanie 2500-3500zł

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
877 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Witam, obecnie posiadam laptopa lenovo z50-70 https://www.x-kom.pl/p/203878-notebook-laptop-156-lenovo-z50-70-i7-4510u-8gb-1000gb-dvd-rw-gt840m.html lecz chciałbym się przesiąść na coś lepszego. Będzie mi służył głównie do programowania, przeglądania internetu, czasami może zagram jakiś meczyk w CSGO.  Koszt który chcę przeznaczyć na zakup jest to od 2500 do maksymalnie 3500 zł. Chciałbym maca, ale trochę za drogo. Gdy czytałem wpisy innych userów na forum natknąłem się na ten laptop https://www.x-kom.pl/p/345723-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-700-15-i5-8gb-1201000-gtx950m-bialy.html. Czy jesteście mi w stanie coś poradzić, być może ty masz laptopa którego warto polecić. Z góry dzięki za pomoc.
komentarz 15 sierpnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Masz laptop za 2729 zł i chcesz się przesiąść na taki za 2500? Przepraszam ale jaki w tym sens?
komentarz 15 sierpnia 2017 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
Bedzie to mialo sens jesli kolega zakupi poleasingowy laptop(osobiscie bardzo polecam takie rozwiazanie).Mysle,ze najlatwiej bedzie wybrac ktorys z modeli dell'a.
komentarz 16 sierpnia 2017 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Pamiętaj że nowy kosztuje 2729zł, a używany jest chyba trochę tańszy
komentarz 16 sierpnia 2017 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
lepiej kupic uzywany,ktory jako nowy kosztowal ok.7tys niz 2,7.Pozdrawiam
komentarz 16 sierpnia 2017 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
parametry calkiem spoko,ale jakosc wykonania na pierwszy rzut oka pozostawia wiele do zyczenia,w zasadzie to po samej cenie widac,ze nie jest on solidnie wykonany.Jesli nie szkoda Ci pieniedzy to mozesz go sb kupic,raczej nie bedziesz na niego narzekal,ale wg mnie lepiej zaplacic mniej za znacznie lepsza uzywke.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2017 przez Dawidson957 Początkujący (350 p.)

Przede wszystkim Mac nie jest laptopem do gier, jest to typowy laptop biznesowy. Osobiście nie ufam firmie Lenovo, sprzęt się dosyć szybko psuje i jest awaryjny (chyba że ja miałem takie wadliwe egzemplarze haha). 

Z czystym sumieniem mogę polecić laptopy firmy MSI, sam takowego posiadam (MSI GL72 6QD, koszt około 3700 zł). W swoim dołożyłem dodatkowe 8gb RAM ddr4 i dodatkowy dysk 256gb SSD na którym mam system, dla mnie demon prędkości. 

Nie mniej jednak, niech ktoś się jeszcze wypowie na ten temat, może będą lepsze propozycje wink

komentarz 16 sierpnia 2017 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
Nie jest to zla propozycja,aczkolwiek nie wiem czy jest sens placic ponad 3tys za nowego laptopa skoro za ponad 2 mozna miec poleasingowego, biznesowego lapopa w swietnym stanie o wysokich parametrach.
komentarz 16 sierpnia 2017 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
komentarz 16 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Jak dodasz SSD na system i najczęściej używane programy to będzie okej.
komentarz 17 sierpnia 2017 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Podepne się - skąd niby wziąć poleasingowego laptopa? Jakieś źródło?
0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Nie polecam lenovo, mam kilku znajomych z laptopami tej marki i jedna z obudów ostatnich serii ma problem z chłodzeniem. Na każdym z posiadanych przez moich znajomych laptopów coś było nie tak, jakieś artefakty graficzne itp.

Kiedyś na forum pisałem, że mac nie jest wart swojej ceny i nie warto go kupować. Odwołuję niektóre rzeczy, które o nim powiedziałem. Nadal uważam, że mac jest za drogi, ale mimo to warto go kupić. Od ponad miesiąca mam styczność z OSX'em codziennie i połączenie tego hardwareu z tym softwarem jest super, nic się nie zacina i nie muli, poprostu działa (oczywiście jeśli dba się o porządek). Nadal uważam, że OSX, to okrojony linux, bo nie pozwala na aż tyle, ale tak naprawdę ma wszystko co jest potrzebne, a na dodatek istnieje na ten system oprogramowanie do montażu wideo, z którym na linuxie jest bardzo słabo.

Ogólnie z tym budżetem najlepszy będzie używany macbook, za niedługo zamierzam sam takiego kupić i uważam, że dla programisty jest to najlepsze rozwiązanie. Z tego co słyszłem i czytałem, jeśli znajdzie się używanego macbooka w dobrym stanie, to może długo posłużyć i ufam tej teroii.
komentarz 16 sierpnia 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Również podzielałem Twoje zdanie. Do tej pory uważałem, że Mac to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Aż pewnego dnia zobaczyłem jak to działa naprawdę.

Komputer, który od pierwszego włączenia działa stabilnie. Jeżeli ktoś ciągle pracuje to na macu można to robić komfortowo.

Też poszukuję swojego pierwszego maca (oczywiście używany).
komentarz 17 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nadal uważam, że OSX, to okrojony linux

OS X ma tyle wspólnego z Linuksem co... Do tego OS X to UNIX, a Linux to system UNIKSO-podobny. Jak już, OS X to kuzyn BSD.

Okrojony? Włącz terminal...

0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2017 przez pg_mol Nowicjusz (180 p.)
Mogę CI go polecić :) mam laptopa z tej samej serii, tylko w innym wariancie. Spisuje się bardzo dobrze. Nie mam z nim problemów. Na duży plus ekran. Miałem pewne obawy co do niego, ale bardzo miło mnie zaskoczył.
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
–1 głos
odpowiedź 17 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

https://www.x-kom.pl/p/203878-notebook-laptop-156-lenovo-z50-70-i7-4510u-8gb-1000gb-dvd-rw-gt840m.html

lecz chciałbym się przesiąść na coś lepszego. Będzie mi służył głównie do programowania, przeglądania internetu, czasami może zagram jakiś meczyk w CSGO.

zobaczmy więc co to za komputer...

  • Procesor: Intel Core i7-4510U (2 rdzenie, od 2.00 GHz do 3.10 GHz, 4 MB cache)
  • Pamięć: 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
  • Dysk: Express Cache 8 GB, 1000 GB SATA 5400 obr.
  • Grafika: NVIDIA GeForce 840M, + Intel HD Graphics 4400

[...]

komentarz 18 sierpnia 2017 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
no i co w tym dziwnego??? bo nie rozumiem
komentarz 18 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
I nie zrozumiesz z obecnym rozumkiem. Wybierasz sprzęt jakbyś chciał conajmniej przeprowadzić symulację wielkiego wybuchu, a nie komputer do internetu i programowania. Ludzie z Amigi nawet przeglądają Internet.
komentarz 18 sierpnia 2017 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Chcę wybrać laptopa który będzie mi służył przez jakiś czas a nie po miesiącu się rozpadnie i nie będzie płynnie chodził. Chciałbyś pracować na laptopie 10letnim, który uruchamia się 10 minut i piszesz kod w zwykłym notatniku, bo notepada++ nie odpalisz :). A co jeśli chcę właśnie przeprowadzić symulację wielkiego wybuchu :) XD

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 457 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Piotr Jasiński Bywalec (2,120 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 733 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Kamito Nowicjusz (180 p.)
+2 głosów
5 odpowiedzi 905 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez periedynek Obywatel (1,320 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...