• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

nauka algorytmów vs praktyczne projekty

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
351 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2017 w Algorytmy przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

Witam, mam dzisiaj pytanie odnośnie praktycznej nauki kodowania ... . Dodam że uczę się C++ i jestem na etapie struktur danych ,zrozumienie implementacji stosu i kolejki ... poszło mi w *miarę* łatwo . Cały czas poznaje kolejne pojemniki na dane i to kosztuje mnie wiele nerwów bo nieraz naprawdę długi czas myślę gdzie jest bug w mojej implementacji  /: .Tu rodzi się pytanie czy naprawdę muszę dobrze umieć te wszystkie podstawowe struktury ,czy nie mogę zacząć je zgłębiać dopiero wtedy kiedy mi się przydadzą . Nie wiem czy zamiast kuć te wszystkie algorytmy nie lepiej uczyć się ich przez praktykę (np jakieś gry ,kompilatory pod brainfucka itd...) .Przykładowo nie mam jakiegoś mega poważnego problemu z napisaniem gry snake ale z drzewem binarnym czy grafem już bywają ;( . Co sądzicie o takiej metodzie nauki ? (dodam że doceniam algorytmy i przykładowo rozwiązuje zadania ze SPOJ-a) . Z góry dziękuje za rady i pozdrawiam wink

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
wybrane 16 sierpnia 2017 przez Jakub 0
 
Najlepsza

Tu rodzi się pytanie czy naprawdę muszę dobrze umieć te wszystkie podstawowe struktury

Według mnie, podstawowe klasyczne struktury powinno się znać. To też rozwija programistyczne myślenie.

czy nie mogę zacząć je zgłębiać dopiero wtedy kiedy mi się przydadzą.

W ten sposób nie będziesz wiedział jaką optymalną strukturę danych wykorzystać w swoim programie nie znając wcześniej tych podstawowych.

Moim zdaniem powinieneś napisać krótkie programy z użyciem różnych struktur danych. Czy to programiki pokazujące jak działa stos i inne struktury danych.

komentarz 16 sierpnia 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
dzięki za rady, w sumie kiedy poznałem teraz lepiej drzewo binarne to wiem że mi się przyda już w bliskim  czasie ...
+1 głos
odpowiedź 15 sierpnia 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Według mnie warto znać w teorii przynajmniej jak wygląda implementacja drzewa binarnego, listy, kolejek itd. Jak zaczniesz poznawać kontenery z STL to Ci się to przyda. wink

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2019 w C i C++ przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2022 w Algorytmy przez Metarinda Użytkownik (740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 321 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2021 w Algorytmy przez Tanormalnie Użytkownik (550 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...