• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić przesuwanie obiektu za pomocą myszki/palca

+1 głos
464 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2017 w JavaScript, jQuery, AJAX przez ShadoWs Bywalec (2,360 p.)
Witam potrzebuję zrobić przesuwanie slidera za pomocą myszki klikam i przesuwam obecnie mam na klikniecie w strzałkę. A na mobilnych żeby można było przesunąć palce jest jakaś funkcja w js żeby coś takiego zrobić. Interesuje mnie tylko czysty js. Z góry dzięki za pomoc :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 sierpnia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (43,510 p.)
https://jsfiddle.net/4j8cq7s3/5/

Tutaj masz przykład, który przed chwilą napisałem. Dla kliknięcia myszy i dotknięcia mamy osobne eventy, więc trzeba je osobno odczytywać.

Można też odczytywać stany pośrednie, za pomocą eventów mousemove, oraz touchmove.

Można też wprowadzić martwe strefy, czyli zakres od kiedy przesunięcie ma zostać odczytane jako przesunięcie. Wystarczy zmienić liczby w porównaniach w funkcji warunkowej.

Ogólnie jeśli kiedykolwiek musisz zrobić coś z eventami, to najlepiej wyrzucić sobie odczytany obiekt event w console log i przejrzeć co można z niego odczytać.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 288 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2017 w JavaScript, jQuery, AJAX przez m_rij_v Użytkownik (660 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 130 wizyt
pytanie zadane 2 września 2017 w Java przez Hiskiel Pasjonat (22,990 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 593 wizyt
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

64,913 zapytań

111,382 odpowiedzi

234,401 komentarzy

46,749 pasjonatów

Przeglądających: 114
Pasjonatów: 3 Gości: 111

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...