• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

angular, react

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
365 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2017 w JavaScript przez Venglas Obywatel (1,160 p.)
Witam.

Z rachi tego, że posiadam już umiejętności związane z:

html, css, sass, jquery, js, gulp, git, itd... i szukam pracy, potrzebuję jakiejś wisienki na torcie czyli react albo angular.

Mógłby mi ktoś pokrótce tak na chłopski rozum wytłumaczyć, za co są odpowiedzialne wyżej wymienione oraz co lepiej ruszyc jako pierwsze angular czy react?
1
komentarz 15 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Szczerze mówiąc to myślę, że jeśli faktycznie dobrze znasz JS/HTML/CSS to poradzisz sobie zarówno w Angular jak i React więc jakoś bardzo nie nastawiałbym się na jeden konkretny. Pobaw się podstawami, a resztę już w pracy się szybko douczysz.

Ja od pewnego czasu przestawiłem się na node+express+MySQL na back-end i React na froncie, choć przy prostych stronach w zupełności starczy vanilla (dziś w dobie bogatego Array.prototype i querySelector, classList itp. to już nawet jQuery jest zbędne).

Generalnie to może pomyśl nad node? Jeśli lubisz JS oczywiście. Miałbyś wtedy jeden język i dwa wyjscia: front lub back-end, a nawet full :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2017 przez kap Stary wyjadacz (11,620 p.)
edycja 16 sierpnia 2017 przez kap
Są odpowiedzialne za tworzenie frontu bez ręcznego operowania na DOM.

Spróbuj obu i weź się za ten co Ci podpasuje, w obu znajdziesz pracę.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 297 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2019 w JavaScript przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,119 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2017 w JavaScript przez sapero Gaduła (4,100 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 3,630 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2017 w JavaScript przez sapero Gaduła (4,100 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...