• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak internetu pomimo ze ikona ethernetu pokazuje ze jest

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,927 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez JamesDvz Nowicjusz (120 p.)

Witajcie, 
Niedawno mój kolega kupił sobie nowy komputer, wszystko nowe, ze starego kompa nie przenosił żadnego podzespołu. Kiedy miał już gotowy komputer przyszedłem zainstalować mu windowsa 10 itp. Wszystko było okej, do czasu aż kolega zresetował komputer(chciał zobaczyć w ile się włacza :D) i po restarcie okazało się, że internet nie działa, pomimo, że system windows go widzi, a przy ikonce ethernetu nie ma ani żółtego trójkąta, ani czerwonego krzyżyka. Skype się nie ładuje, lol się nie włącza, to samo z każdą stroną w przeglądarce. Spróbowałem wtedy otworzyć cmd jako administrator i wpisać następujące komendy:
netsh winsock reset, oraz netsh int ip reset, po czym zresetowałem kompa.
Dają one efekt, że internet wraca i działa natomiast tylko na jedną sesję(po wyłączeniu kompa i włączeniu znowu nie było, do tego komendy nie zawsze działają tzn nie zawsze dają ten efekt)
Próbowałem już wszystkiego żeby to naprawić:
-Zainstalować sterowniki ze strony producenta płyty głównej(MSI Z270a PRO, karta sieciowa zintegrowana)
-zainstalować sterowniki z płyty, zainstalować sterowniki ze strony realteka(oczywiście w każdy przypadku mowimy o sterowniku do internetu)
-reinstall windowsa(też nie pomógł)
Sprawdzałem kabel ethernet, i po podłączeniu do laptopa wszystko śmigało jak należy. Dodam jeszcze, że windows który instalowałem koledze  instalowałem także sobie i innemu koledze(brak takich problemów)
Na końcu próbowałem nawet wgrać czysty windows i same sterowniki do internetu i zobaczyć czy nadal będzie występował problem(myślałem może że ściągnąłem wtedy jakiś program, który mógł być czymś w postaci wirusa) ale i tutaj tak samo-po resecie brak neta. Kolega zauważył też, że po wpisaniu tych komend jak internet działa, to działa gorzej niż na starym pc(na starym pc było 6mbps na sekunde a teraz jest 1mbps, skacze ping)
Może wy macie jakiś pomysł? Pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2017 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
spróbuj w cmd wpisać ping 213.180.141.140 i sprawdź, czy odpowie

Może być problem z dns. Albo na routerze nie masz ustawionego serwera dns tj. 8.8.8.8 lub 8.8.4.4, albo nie pobierasz go z routera i we właściwości karty sieciowej masz jakieś inne ustawienia.
0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2017 przez rusk Obywatel (1,640 p.)
wydaj polecenie ipconfig /all i zobacz czy masz przydzielone ip - wlasny, brama, dns itp. Jesli nie to sprawdz w ustawieniach karty czy masz wlaczone dhcp ( automatyczne pobieranie adresu).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,312 wizyt
pytanie zadane 30 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Bonq Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...