• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Router nie łączy się ze Smart TV

Object Storage Arubacloud
+1 głos
9,739 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez wercik Nowicjusz (130 p.)
Witam. Mam pytanie, mianowicie jakiś czas temu zakupiłam nowy router TP Link. Poprzedni był tej samej marki, jednak zepsuł się. Mam Samsung Smart TV, który z poprzednim routerem łączył się bez problemu i sygnał docierał do telewizora. Po zakupieniu nowego routera sygnału ze świecą szukać, połączyć się po prostu nie idzie. Próbowałam na wiele sposobów. Serwisant od mojego dostawcy internetu poinformował mnie, że router jest nowocześniejszy i dlatego Smart TV nie rozpoznaje go, więc potrzeba wymienić sterowniki. Nie wiem co to jest, ani jak to naprawić, więc uprzejmie proszę o odpowiedź :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
edycja 15 sierpnia 2017 przez kosaa
gówno masz a nie serwisanta, jaki nowszy router co on gada, standardy są te same i nikt nic nie zmienia, chyba że mu chodzi o wifi 5GHz, ale w 99% takie routery maja tez 2,4GHz

1. zmień szyfrowanie na routerze tj. sprawdź WPA, WPA2 i WEP, na WEP'ie powinno pojsc ale do zlamania jest w 5minut te szyfrowanie wiec to mozesz sprawdzic jako ciekawostke

2. zobacz czy na wifi bez hasla sie polaczy

3. czy na telewizorze widzisz siec do wybrania ta ktora masz ustawiona na swoim routerze?
komentarz 15 sierpnia 2017 przez wercik Nowicjusz (130 p.)
Sieć mojego routera jest widoczna przez TV, bez hasła nie da rady, nie ma takiej opcji.
komentarz 15 sierpnia 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
ale nie ma takiej opcji bo Ty chcesz aby bylo haslo czy telewizor mimo to nie laczy?

p.s oczywiscie bez hasla chce sprawdzic aby ustalic czy to szyfrowanie robi problem
komentarz 15 sierpnia 2017 przez pablop76 VIP (123,180 p.)
Witam. Mam również Samsunga i czasami wymaga resetu bo nie łączy z ruterem. Trzeba go wyłączyć z sieci(wyjąć wtyczkę z gniazdka na 10 sek)
komentarz 15 sierpnia 2017 przez wercik Nowicjusz (130 p.)
Nie ma takiej opcji, bo mimo to TV nie chce się połączyć z routerem. Naprawdę próbowałam już wszystkiego - automatyczne ustawianie IP, zmiana nazwy użytkownika(kiedyś pomogła(sic!), reset ustawień fabrycznych w telewizorze, ustawianie parametrów routera na stronie TP Link. Nawet podłączenie kabla sieciowego do telewizora nie skutkuje.
komentarz 15 sierpnia 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
1. z innym routerem dziala?

2. telewizor na gwaracji?

3 jaki model tv i jaki routera?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 356 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Ugari Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 939 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 4,198 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...