• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak szukać pracy?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
478 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Sylwester Grabowski Nowicjusz (120 p.)
Cześć, nazywam się Sebastian.Szukałem takiego tematu jak mój ale po prostu go nie widzę, i jestem zdziwiony.Mieszkam w Warszawie, mieście gdzie nie powinno być problemu ze znalezieniem pracy, a przynajmniej tak mówią.Na skutek mojego schorzenia (Zespół Aspergera) mam małe doświadczenie zawodowe, ale ostatnie kilka lat nie próżnowałem - uczyłem się programowania, HTML, CSS i wielu innych rzeczy, ostatnio staram się poznać latexa.

Niestety na skutek życiowych zawirowań jestem zmuszony szukać pracy, wysyłam cv, i nic, a naprawdę jakoś nie zależy mi na kokosach, a bardziej by się rozwinąć - szczerze mówiąc jestem taki zdesperowany że jakby ktoś mi zaproponował programowanie za minimalną to może ogromną ilość miesięcy bym nie pracował, ale skakał od góry do dołu. Po prostu jestem już w kropce, czasami mam wrażenie już że jestem kompletnym debilem, wysyłam cv, i nic, żadnego odzewu.

Nawet się nie zapytali mnie o githuba którego nie mam, z resztą też nie wiem co miałbym tam wrzucić, kolejny program który korzysta z API wikipedii i wyświetla artykuły?Nie wiem, nie sądzę.

Jak u Was wyglądało szukanie pracy?Jak najłatwiej cokolwiek znaleźć?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Może CV jest niewłaściwe? Dodaj w nim link do swojego githuba a nie licz na to, że ktoś o niego zapyta. I tak, lepiej już dać tam projekty korzystające z API wikipedii niż nie dawać nic. Przynajmniej będzie można mieć jakiekolwiek pojecie o tym jak działasz na stanowisku, na które aplikujesz, skoro nie masz żadnego doświadczenia, którym mógłbyś się pochwalić zamiast tego.
0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Nawet się nie zapytali mnie o githuba którego nie mam

Nie ma co się dziwić. Nikomu się nie opłaca tracić czasu na pytanie, bo reszta kandydatów zarzuca linkami do gita, a te zgłoszenia bez pewnie wylatują z automatu.

z resztą też nie wiem co miałbym tam wrzucić

My też nie. Wrzuć najlepiej coś co zrobiłeś do tej pory, byle nie coś co da się wyklepać w 3 dni.

Jak u Was wyglądało szukanie pracy?Jak najłatwiej cokolwiek znaleźć?

W sumie to zaczęło się od tego, że uderzyłem niegdyś na darmowy staż do pewnej firmy. Miałem już wtedy do pokazania kilka stron, mniejszych lub większych, które albo komuś zrobiłem za grosze albo sam kodowałem w ramach nauki.

0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2017 przez rusk Obywatel (1,640 p.)
  1. najważniejsze są umiejętności. Jeśli aplikujesz na stanowisko Junior Java Developer musisz udowodnić, że potrafisz programować w tym języku
  2. bardzo ważny jest angielski. Przynajmniej na poziomie umożliwiającym czytanie dokumentacji.
  3. wykonaj kilka projektów i umieść na githubie. Linki do nich zamieść w CV. Dobrze jest też zrobić własne portfolio.
  4. dyplom szkoły wyższej bardzo pomaga, choć bywa, że nie jest konieczny
  5. zrób dobre CV, daj komuś do sprawdzenia

Jeśli cię stać, warto zainwestować w szkołę programowania, jak np. CodersLab (słyszałem b. dobre opinie). Droga sprawa, ale po takim kursie bez trudu znajdziesz pracę jako junior.

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 446 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 166 wizyt
pytanie zadane 2 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Anastazja Kotlińska Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 298 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...