• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wspólna nauka Pythona! Razem łatwiej:)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
766 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2017 w Python przez lukaszvip166 Początkujący (300 p.)
Witam.

Piszę ponieważ nie mam pomysłu na dalszą naukę! Od jakiegoś czasu uczę się Pythona-jestem samoukiem. Od października zaczynam studia w tym kierunku. Szukam osoby lub osób chętnych na wspólną naukę. Wymiana wiedzy. Jakieś wspólne małe projekty. Zainteresowanych proszę o kontakt :) Mile widziane pomysły. Czekam na propozycje!

Pozdrawiam.
komentarz 14 sierpnia 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
No i ilu masz tych zainteresowanych?

Tu zerknij: http://www.pythonchallenge.com/
komentarz 14 sierpnia 2017 przez lukaszvip166 Początkujący (300 p.)
Niestety nie ma zbyt wielu zainteresowanych, ale się nie poddaje.

Wytłumaczysz mi o co chodzi na tej stronie? Rozwiązałem pierwszą zagadkę.
komentarz 14 sierpnia 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Chodzi o rozwiązywanie zagadek związanych z programowaniem w Pytonie :-) Po odkryciu pierwszej, dostajesz wskazówki do następnej. Aby je rozwiązać należy zerknąć do dokumentacji języka, trochę pogłówkować, zerknąć do kodu strony, może do adresu ...

Na pierwszej powinieneś zmienić adres na wynik działania 2 (do potęgi) 38. Otrzymasz wtedy stronę z zaszyfrowanym napisem. Jak widać trzeba napisać program zamieniający litery tak jak na obrazku. Wtedy dostaniesz opis do następnego etapu... i tak dalej :-)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 sierpnia 2017 przez adrian313 Bywalec (2,850 p.)
Co zrobiłeś do tej pory?
Przykładowa lista zadań: https://github.com/karan/Projects
komentarz 14 sierpnia 2017 przez lukaszvip166 Początkujący (300 p.)
Do tej pory tylko i wyłącznie zabawa z Pythonem i zadania z książek.

Nie mam jeszcze czym się pochwalić.
0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Przerób zadania z końca każdej z lekcji: http://uoo.univ.szczecin.pl/~jakubs/news/
komentarz 14 sierpnia 2017 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Do nauki kursu zalecana jest wersja Pythona 2.6.

"trochę" stare.

komentarz 14 sierpnia 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Na tyle podstawowy kurs, że powinno być kompatybilne z 3.X. No, może poza funkcją print :)
komentarz 14 sierpnia 2017 przez lukaszvip166 Początkujący (300 p.)
Przerobiłem już te zadania :) teraz przerabiam:

http://python101.readthedocs.io/pl/latest/rg/index.html

Ale samotnie jest trochę nudno. Dlatego chciałbym razem z kimś się rozwijać. Wspólnie wymyślać sobie zadania itp.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 291 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2023 w Python przez Klawesyn Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 344 wizyt
pytanie zadane 1 września 2021 w Python przez xkamiz Użytkownik (500 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 6,489 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...