• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Na jakiej stronie warto kupić domenę internetową?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,434 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez PolishCoder Nowicjusz (120 p.)
Cześć!

Jestem zielony jeśli chodzi o domeny internetowe. Czy polecacie jakieś serwisy do kupowania domen internetowych? Czy to, gdzie kupię domenę ma duże znaczenie, a może po prostu poszukać najtańszej opcji?

Z góry dzięki! :D

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Ludzie polecają OVH, ja po przejrzeniu cen chyba też mogę polecić. laugh

Od razu mówię - nie daj się nabrać w akcje w stylu domena za 1zł. Owszem, kosztuje 1zł, ale tylko za pierwszy rok. Za przedłużenie będziesz musiał zapłacić duuużo więcej.

1
komentarz 13 sierpnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Jest dokładnie tak jak Eryk napisał, zwracaj największą uwagę na ceny odnowienia.

Polecam OVH, mam kilka domen u nich i jestem zadowolony.
0 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Cześć.

Ja osobiście posiadam domene na linuxpl.com myślę, że warte rozważenia. OVH można polecić cenowo jest świetnie. Również home jest fajny ale ceny już wyższe.
0 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2017 przez Jan Zantos Użytkownik (700 p.)
edycja 14 sierpnia 2017 przez Jan Zantos
Witaj,

ile domen chcesz kupić? Czy chcesz testować witrynę/swój pomysł na biznes lub pasję przez rok czy chcesz kupić i ją mieć i jesteś tego pewny?

To takie pytania, które zadaję sobie często. Mogą ci pomóc bo trafna odpowiedź = mniejsze koszty;)

Jest to o tyle też ważne, że w niektórych promocjach możesz w pierwszym roku kupić okazyjnie domenę, bez konieczności przedłużania. Więc po roku, jak nie będziesz jej chciał porzucasz ją lub przed upływem okresu 12 miesięcy pozbywasz się jej. Przy przeniesieniu domeny wyciągnięcie kodów od firmy, może być problemowe i zniechęcające.

Firmy na których nie przejedziesz się, także jeżeli chodzi o ceny, są poniżej. Napisz na priv jak chcesz, podeślę Ci firmy których warto unikać. Nie lubię czarnego pr, więc proponuję takie subtelne rozwiązanie. Wybór najtańszego rozwiązania w przypadku domeny jest wart rozważenia, ale nie zawsze (na początku może być istotne dla ciebie to co dostaniesz na start od firmy z hostingiem, a tu bywa bardzo różnie. Inne spojrzenie. Jeśli potrzebujesz hosting, nie musisz go mieć w tej samej firmie w której rejestrujesz domenę.

Firmy o jakich pisałem, do rejestracji domen: netmark, ehost, hekko, ovh,

Mam nadzieję, ze pomogłem;) Pozdro
komentarz 14 sierpnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Hekko ostatnio mocno podniosło ceny domen, więc moim zdaniem nie warto już u nich rejestrować (z chyba około 54 do 85 zł).
1
komentarz 14 sierpnia 2017 przez Jan Zantos Użytkownik (700 p.)
Tak jak piszesz, tak jest. Kolega napisał że mało wie, więc spojrzałem szerzej. Z ponad 14 firm z jakimi współpracuję ta jest warta uwagi (hosting).
komentarz 14 sierpnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Rozumiem, też na jakość usług nigdy u nich nie narzekałem i hosting u nich ciągle mam. No ale te ostatnie podwyżki mogli sobie darować ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 412 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 857 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 138 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...