• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problemy z CodeBlocks na MacOS.

0 głosów
132 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2017 w C i C++ przez mrudek Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 15 sierpnia 2017 przez mrudek
Witam!
Od kilku miesięcy używam Maca zamiast Windowsa. CodeBlocks pod MacOS nie obsługuje bibliotek takich jak np. cstdlib, time.h, które normalnie działają na Windowsie. Poza tym często bez powodu się wyłącza i crashuje nie zapisując projektu. Reinstalowanie nie pomaga. To skłoniło mnie do zainstalowania Xcode. Jest tam opcja pisania w języku C++ ale jest taki sam problem z bibliotekami... Czy istnieją jakieś odpowiedniki tych bibliotek z Windowsa na MacOS? Skończyłem już kurs Pana Mirosława ze zwykłego C++ i zaczynam programowanie obiektowe. Czy mogę zastąpić C++ Builder programem Xcode? Z góry dziękuję za pomoc.
komentarz zamknięcia: nw

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2017 przez j23 VIP (105,000 p.)

Spróbuj CodeLite - podobny do C::B (IMO lepszy). Jeśli chcesz coś, co ma być substytutem C++ Buildera, to QtCreator.

PS. cstdlib i time.h to są standardowe pliki, zatem jeśli ich nie masz, to prawdopodobnie nie zainstalowałeś kompilatora lub źle skonfigurowałeś środowisko.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 217 wizyt
pytanie zadane 15 października 2016 w C i C++ przez jeden Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 71 wizyt
pytanie zadane 13 października 2018 w C i C++ przez Eiver Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 275 wizyt
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

64,845 zapytań

111,307 odpowiedzi

234,116 komentarzy

46,718 pasjonatów

Przeglądających: 177
Pasjonatów: 5 Gości: 172

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...